“Trafik Eğitim Projesi” Sinop’ta başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’ta 5-14 yaş aralığındaki çocukların trafik kurallarını doğru bir şekilde öğrenebilmeleri için hazırlanan “Trafik Eğitim Projesi” başladı.

Sinop Valiliği himayesinde, Yeniler Eğitim Kültür Sanat Teknoloji Araştırma ve Spor Derneği ile Sinop İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 5-14 yaş aralığındaki çocukların trafik kurallarını doğru bir şekilde öğrenebilmeleri için hazırlanan “Trafik Eğitim Projesi” düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Proje kapsamında Atatürk İlkokulunda kurulan “Trafik Eğitim Parkuru”nda Trafik Polisleri tarafından öğrencilere verilen eğitime eşlik eden Vali Erol Karaömeroğlu, minik öğrencilerle trafik kurallarının önemi hakkında sohbet etti.
Proje hakkında bilgiler veren Yeniler Eğitim Kültür Sanat Teknoloji Araştırma ve Spor Derneği Başkanı Özgür Akbulut, Trafik kurallarına duyarlı nesiller yetiştirmek amacıyla başlatılan Trafik Eğitim Projesi ile Sinop’taki tüm il ve ilçedeki okul öğrencilerine teorik ve pratik eğitimlerin verileceğini belirtti.

Trafik güvenliği kavramının günümüzde çok daha fazla öneme sahip olduğunun altını çizen Akbulut, “Ulaşımda ölüm, yaralanma, sakat kalma, maddi kayıplar ve bunların psikolojik ve sosyal etkileri, trafik güvenliğinin ne denli önemli olduğunu açık bir şekilde göstermektedir. Trafik kazalarının çok büyük bir bölümü sürücü hatalarından kaynaklanmaktadır. Trafik kazalarının sebep olduğu can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmesi için sürücülerimize ve yayalarımıza iyi bir trafik eğitimi verilmelidir. Geleceğin bilinçli sürücüleri ve yayalarının yetiştirilebilmesi için Sinop Valiliğimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Gençlik Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından kurulan Yeniler Eğitim ve Kültür Derneğimiz ile Trafik Eğitim projemizi hayata geçirdik. İnanıyoruz ki, burada eğitim alan öğrencilerimiz gelecekte bilinçli sürücü ve yayalar haline geleceklerdir. Sinop’umuzda geleceğe yönelik böyle bir projeyi hayata geçiriyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz ve her zaman dediğimiz gibi işimiz gücümüz gençlik olup her daim gençlerimizin yanındayız” dedi.

Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde yapılan açılış programına; Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, TÜGVA Sinop İl Temsilcisi Yusuf Çakır,  Yeniler Eğitim Kültür Sanat Teknoloji Araştırma ve Spor Derneği Başkanı Özgür Akbulut, protokol ve öğrenciler katıldı.

 VİTRİNHABER 

“Trafik Eğitim Projesi” Sinop’ta başladı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!