Vatandaş Sinop Milletvekillerinden Memnun Değil…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vatandaşın gönlünde iyi siyasetçi, iyi milletvekili olmak için öncelikle bir milletvekili hizmet almaya ve hizmet etmeye muktedir olduğunu vatandaş nezdinde ortaya koymak zorundadır.

“Makamlar, koltuklar” baba malı değildir. Oralarda oturmanın bedeli “başarılı” olmaktan geçer.Memleketli olup, memlekete mum ışığı kadar faydası olmayan insanlar unutulup giderler.

Bu bağlamda, vatandaşı kazanmanın ön koşulu gündemi yakalamak, beklentilere cevap olabilecek söylem yerine eylem gerçekleştirmektir.

Memlekette sevilen siyasetçilerin ortak özelliği, hemşehrilerine gönülden hizmet etmeleri, herkese karşı doğal ve samimi olmalarıdır. Bir politikacının, politik yaşamı boyunca kendisi için değil toplumsal yaşama ve halka ne kazandırdığı çok önemlidir.

Geleceğe bırakacağı en önemli miras budur.

Seçimi kazanmak dışında, topluma ne kazandırmış, toplumunun ihtiyaçlarına ne kadar cevap vermiş, projelerini nasıl hayata geçirmişlerdir?

Memlekete ne faydası olmuştur.Memlekete hizmet etmek kalıcı eserler bırakmak gerekiyor.

Bizler vatandaş olarak sorunların çözülmesini memlekette birlik beraberlik olunmasını ve hizmet gelmesini istiyoruz. Unutmamak gerekir ki; Kimi iz bırakır her daim anılır, kiminin ise esamesi okunmaz. Önemli olan Memlekette bir iz bırakmak, bir çivi çakmak ve vatandaşın gönlüne dokunmaktır. Memlekette geçmişte bir yerlere gelmiş ama esamesi okunmayan o kadar çok insan var ki.Siyasetçisinden, valisine, belediye başkanından en üst bürokratına kadar.

Gelelim bu gerçeklerden sonra Sinop Milletvekilleri Nazım MAVİŞ ve Barış KARADENİZ bu güne kadar  başarılı bir dönem geçirdiler mi ve vatandaş memnun mu?

Milletvekilleri seçimine 9 ay gibi kısa bir süre kala Sinop merkez ve ilçelerin de yapmış olduğumuz  araştırmalar sonucunda hemşehrilerimiz, Sinop milletvekillerinin sadece kendilerini düşündüğünü ileri sürüyorlar.

Memlekete bir faydaları olmadığını ileri süren vatandaş, vekillerin halkın sorunlarının dinlemelerini ve kendilerine ayrımcılık yapılmamasını istiyorlar.

Genel olarak Sinop vekillerinin kente bir faydası olmadığını ileri süren vatandaş, “Hiçbiri çalışmıyor. Ha zengin olursan yanında sana çalışır ama gariban olursan çalışmazlar fayda sağlamazlar sana” diye iddia ediliyor.

Ayrıca vatandaş zor zamanda yanında bulmadıkları vekillerin oy için tekrar gelmelerini istemeyerek tepki gösterme eğilimine geçiyor.

Bazı vatandaş ise sokaktan geçen iki insanı vekil olarak Ankara’ya yollasak şu an ki vekiller Maviş ve Karadeniz’den daha fazla katkı sağlayacağı ve Sinop vekillerinin sadece kendi menfaat ve çıkarları doğrultusunda hareket ettiklerini ileri sürüyorlar.

Sinop vekillerin reklam amaçlı dolaşmak yerine halkın sıkıntısı olduğu zamanlar halkın içinde dolaşmayan vekiller son zamanlarda seçim dönemine girilmesiyle görüntü vermeye başladıklarını belirtten vadandaş, milletvekillerin eğer gayesi millet ise yaptıkları çalışmalar ile bunu gösterirler.Gezip dolaşmak fayda vermiyor.

Sinop için güzel projeler oluşturmaları gerekiyor, işsizliğe bir çare bulmaları gerekiyor. Oy zamanı sahaya inen vekiller hiç inmesinler halk artık yemiyor diyerek düşüncelerini ifade ediyorlar.

Son olarak tüm bu gelişmeler sonucunda;

Sinop Milletvekilleri Nazım MAVİŞ ve Barış KARADENİZ’e ayrıca kendi partileri tabanınında  tepki olduğu ve sosyal medyada çıkan haberler ve paylaşımlarda eleştiri odağında oldukları,isimlerinin sık sık farklı olaylarda anılmasından rahatsız oldukları birlik ve beraberliği sağlayamadıkları iddia ediliyor.

Milletvekilleri hakkında vatandaşın ve kendi partililerinin çoğunluğunun verdiği tepkiler,özelliklede sosyal medya üzerinden yapılan incelemeler  sonucun da çıkan haberler eleştiriler  iki milletvekilininde başarısız olduğu ve vatandaşın memnun olmadığı düşüncesi ön plana çıkıyor.

Vatandaş ağırlık lı olarak 2023 ve 2024 seçimlerin de siyaset’te  yeni isimlerin olmasını bekliyor.

 

YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM

 

Her gün bir yerden göçmek ne iyi.

Her gün bir yere konmak ne güzel.

Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş.

Dünle beraber gitti, cancağızım,

Ne kadar söz varsa düne ait.

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.

 

 

Coşkun KILIÇ

Vatandaş Sinop Milletvekillerinden Memnun Değil…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!