Berkay Akbaş basketbol turnuvası bu yıl düzenlenmeyecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2016 yılında İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Mustafa Berkay Akbaş anısına 3 yıldan bu yana düzenlenen “Geleneksel M. Berkay Akbaş Sokak Basketbolu Turnuvası” coronavirüs salgını nedeniyle bu yıl düzenlenmeyecek.

2016 yılı Aralık ayında İstanbul’da meydana gelen hain terör saldırısı sonucu, henüz 19 yaşında aramızdan ayrılan, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Mustafa Berkay Akbaş anısına, her yıl doğum günü olan 16 Temmuz tarihinde düzenlenen “Geleneksel M. Berkay Akbaş Sokak Basketbolu Turnuvası” coronavirüs salgını nedeniyle bu yıl düzenlenmeyecek.

Turnuvanın düzenlendiği Barış Manço parkı üzerinde bulunan basketbol sahasında basın mensupları ile bir araya gelen turnuva organizasyonu tertip komitesi bu yıl 4.’sü gerçekleştirilmesi planlanan turnuvanın 2021 yılına alındığını bildirdi.
Düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Berkay Akbaş’ın babası Salim Akbaş, her yıl büyük ilgi gören turnuvanın Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl gerçekleştirilemeyeceğini ancak 2021 yılında önceki yıllardan daha geniş bir katılımla gerçekleştireceklerine inandıklarını söyledi. Akbaş; “Bugün aslında Berkay Akbaş Sokak Turnuvasının 4.’sünün açılışını yapacaktık. Ancak hepimizin bildiği gibi, tüm dünyada etkisini hissettiren Covid-19 salgını nedeniyle bu organizasyonu bu sene yapamıyoruz. Aslında geçtiğimiz sene çok tavan yapan bir turnuva oldu. Bu sene son birkaç güne kadar değişik illerden organizasyon komitesindeki arkadaşlarımıza telefon ederek talepte bulunan takımlarımız oldu. Bizler de bu talepler üzerine böyle bir açıklama yapma gereği duyduk.

Bu sene maalesef turnuvamızı gerçekleştiremiyoruz. Ama inanıyor ve umuyorum ki; seneye sağlıklı bir ortamda, eskisinden daha iyi, daha gösterişli ve eskisinden daha fazla katılımın olacağı bir turnuva yapacağız. Çünkü Sinop Belediye Başkanımız ve kadrosu olmak üzere tamamen bu turnuvayı benimseyip sahiplendiler. Bunun yanı sıra Sinop halkının tamamı, bu turnuvanın bir dönüm noktası olduğunu, sadece spor değil, dostluğun, kardeşliğin ve daha birçok duygunun bu sahada, bu ortamda pekiştiğini ifade ettiler. Bu nedenle 1 yıl vereceğimiz bu turnuvanın inşallah 2021 yılında 4.’sünü muhteşem bir şekilde tekrar yapacağız” dedi.

Toplantıda daha organizasyon tertip komitesi adına söz alan Anılcan Acun, geride kalan 3 yılda çok güzel işlere imza attıklarını söyledi. Acun; “Geçtiğimiz 3 senede belediyemizin destekleriyle ekip arkadaşlarımızla birlikte çok güzel işlere imza attığımızı düşünüyorum. Bu sene geçtiğimiz yıllara oranla daha güzel ve daha coşkulu bir şekilde turnuvayı yapmayı düşünüyorduk ama içinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle maalesef gerçekleştiremeyeceğiz. Umarım bu anlamlı organizasyonu, 2021 yılında çok daha güzel bir şekilde tertip ederiz.

Bu vesileyle Covid-19 sebebiyle vatandaşlarımıza da çağrıda bulunmak istiyorum. Alınan tedbirlere mümkün olduğunca uyalım. Berkay kardeşimiz eğer yaşasaydı bu sene mezun olacaktı. Onun nezdinde Covid-19 salgınında, halkımıza sağlık hizmeti veren tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyor, bu süreçte hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Toplantıda son olarak söz alan Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Sönmez, turnuvanın uluslararası boyutlara taşınması gerektiğini söyledi. Sönmez; “Bu turnuva her geçen yıl büyüyerek devam ediyor. Keşke bu sene de turnuvamızı yapabilseydik. Ancak bu yıl karşılaştığımız Covid-19 salgını buna müsaade etmedi. Bundan sonra artık Berkay için geleceğe bir şeyler bırakmak gerekiyor. Terör nereden gelirse gelsin her türlüsünü lanetle kınıyoruz. Bu anlamda geleceğe güzel işler faydalı işler bırakmamız gerekiyor. Bu turnuva da onlardan bir tanesi diye düşünüyorum. Bu turnuvayı diğer yıllarda uluslararası boyutlara taşıyabiliriz. Sinop belediyesi ve turnuva komitesi ile birlikte yapacağımız çalışmalarla bunu da yapabiliriz. Bu sene bu turnuvayı yapamadık ama önümüzdeki yıl ve daha sonraki yıllarda daha kapsamlı bir şekilde bu turnuvayı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Vitrinhaber
Berkay Akbaş basketbol turnuvası bu yıl düzenlenmeyecek
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!