Boyabat Engel Tanımıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Engelleri Birlikte Aşıyoruz

Boyabat Belediyesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun, kapılarını engelli kardeşlerimiz için ücretsiz açıyor.

Yarı olimpik kapalı yüzme havuz tesisinin haftada 1 gün kapılarını engelli kardeşlerimize açarak ilçede yaşayan engelli bireylerin spor ve eğitici faaliyetlerine alternatif bir katkı sağlayacağını düşündü.

Yüzme Havuzumuzda eğitimler 03 Aralık 2019’dan itibaren başladı. Ayda 4 seans ve her seans 1 saat olmak üzere konusunda uzman hocalar tarafından verilecek olan eğitimlere; yaş kısıtlaması olmaksızın, fiziksel ve zihinsel engelli tüm vatandaşlar katılabilecek. Böylelikle yüzme havuzu
haftada bir gününü engelli kardeşlerimize ayırmış olacak dedi.

Boyabat Belediye Başkanımız Şefik Çakıcı yaptığı açıklamada; “Bizimkisi yürekler buluşması olacağa benziyor. Belediye olarak engelli vatandaşlarımızı unutmuyor, onların sosyal yaşama kazandırılması, hayatın tam merkezinde ve yaşam dolu bireyler olarak yetişmeleri için sürekli farklı projeler üretiyoruz. Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz zihinsel ve fiziksel engelli tüm vatandaşlarımıza haftada 1 gün “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde ücretsiz yüzme eğitimi verecek“. Yüzmenin özellikle bedensel engelliler için uzmanlarca tavsiye edildiğini kaydeden Başkanımız; “İlçemizde oturan engellilerimizi bu hizmetimizden yararlanmaya davet ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum” dedi. 

Unutmayın her sağlıklı insan, yarının engelli adayıdır. Herhangi bir Aralıkta değil, her zaman yanınızdayız.   

Boyabat Engel Tanımıyor
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!