Canlı Hayvan Pazarı projesi start alıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

27 Ağustos Perşembe günü, 4 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen Boyabat Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı ihalesi sonuçlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Fonu (İFAD) ile ortaklaşa yapılacak olan “Boyabat Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı” ihalesini 4.110.175,00 TL ile BEKA İnşaat firması aldı. İFAD ile imzalanan protokol gereği, İktisat Fakültesi altında ki hazineye ait alana yapılacak canlı hayvan pazarının yapımına kısa süre içerisinde başlanması hedefleniyor.

5 bin 230 metrekarelik alan üzerinde kurulacak olan canlı hayvan pazarında; 500 Büyükbaş, 1000 Küçükbaş hayvan satış alanı, idari bina, karantina binası, bakıcı evi, kaba yem deposu, dezenfeksiyon üniteleri, giriş birimleri, açık otopark, nizamiye ve jeneratör odası yer alacak.

İhalesi yapılan Canlı Hayvan Pazarının ilçeye hayırlı olmasını dileyen Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı; Şehrimizin ekonomisinde önemli pay sahibi olan hayvancılığın geliştirilmesine katkı sağlamak, hayvan yetiştiriciliğine önemli bir ticari faaliyet alanı kazandırmak amacıyla projenin hayata geçirildiğini ifade etti. Başkan Çakıcı, “Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma (İFAD) Projesi kapsamında 500 Büyükbaş, 1000 Küçükbaş hayvan satış alanı, bünyesinde; idari bina, karantina binası, bakıcı evi, kaba yem deposu, dezenfeksiyon üniteleri, giriş birimleri, açık otopark, nizamiye ve jeneratör odası yer alacak Boyabat Canlı Hayvan Pazarının 2020 yılı Aralık ayı içerisinde bitirilerek halkın hizmetine sunulacağını” söyledi.

Canlı Hayvan Pazarı projesi start alıyor.
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!