“MİNİK KALEMLERDEN BOYABAT MASALLARI” KİTABI BASILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Boyabat Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 2018 yılında başlanan; masal yarışması projesi ile hazırlanan “Minik Kalemlerden Boyabat Masalları” kitabı basıldı.
Boyabat’taki birçok okuldan öğrenciler; Boyabat’ın kültürel değerlerini içerisinde barındıran masallar yazdılar. Dereceye giren masallar, görsel sanatlar öğretmenleri tarafından resimlendirilerek kitap haline getirildi.

Tıpkı geleneksel masallar gibi gelecek nesillere aktarılması amaçlanan bu masal kitabı; pandemi sürecinden sonra Boyabat Belediyesi tarafından Yaşayan Kültürel Miras Müzesi’nde gerçekleştirilecek imza töreni ile minik yavrulara armağan edilecek.

Proje sonucu duyduğu memnuniyeti dile getiren Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı; “2018 yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte başlattığımız projeyle minik yavrularımız hayal güçlerini satırlara döktüler. Kıymetli öğretmenlerimizin yoğun resimleme çalışmaları sonucu bu masallar kitap haline getirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza da bu bağlamda çok teşekkür ediyorum.

Boyabat’ımızın kültürel hafızasını yansıtan bu eseri Pandemi sürecinden sonra inşallah yavrularımızla buluşturacağız. Projeye emeklerinden ötürü Milli Eğitim Müdürümüz Osman Özkan’ın nezdinde masallarımızı resimleyen Görsel Sanatlar Öğretmenlerimize, Halk Bilimcilerimiz Mesut, Elçin Yayla’ya ve en büyük alkışı hakeden masal yazarı öğrencilerimize candan teşekkür ediyorum. Ecdadımızın gönlüne uzanan masallar gibi Boyabat’ımızın da güzel bir geleceği olsun inşallah. Her şey çocuklarımız için” şeklinde konuştu.

Masalları yazan öğrenciler;

Betül ARABACI HUZURLU ORMAN
Fatma Nur BOZKURT LEKELİ
Sevgi IŞIK KANGURU PİTİ’NİN DOSTLUĞU
İlkin Yıldız AKDEMİR BEKLENMEYEN MİSAFİR
Sündüs YILDIZ YARDIM KULUBÜ
Yıldız Eda CELEP ÜÇ BAKLAGİL
İsmihan TÜRKMENOĞLU SERÇE VE ARKADAŞLARI
Muhammed Tarık ELİK TAVŞAN İLE KUŞ
Bilge Sümeyye DAĞCI SEVGİ OVASI
Nur Sema OTKUN SİHİRLİ SÖZ
Zerda ETYEMEZ SİHİRLİ ORMAN

Ve resimleyen Öğretmenler;

Ayşe ÜLGER Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi
Ayşe KARACA Boyabat Özel Eğitim Uygulama Okulu
Esra ATEŞLİ Atatürk Ortaokulu
Fetiye AKGÜL Cengiz Topel Ortaokulu
Hilal ÇAKIR Atatürk Ortaokulu
Mehmet ÜLKER Türk Telekom Fen Lisesi
Melek DAĞTEKİN Hamit Tekin Ortaokulu
Şebnem İNAN Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi
Yurtsever Barış TEMEL Çarşamba Fatih Ortaokulu

“MİNİK KALEMLERDEN BOYABAT MASALLARI” KİTABI BASILDI
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!