BOYABAT BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN KİMLER ADAY OLACAK..! SİYASİ KULİSLERDE KİMLER KONUŞULUYOR ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlere doğru geri sayım sürerken, siyasi kulislerde muhtemel Boyabat Belediyesi Başkan Adaylarının isimleri gündeme gelmeye başladı.

 

AK PARTİ:

AK Parti, belediye başkan adaylarıyla ilgili anket çalışmasına 7 Ekim’de kongreden çıkan yeni yönetim belediye başkanlarıyla ilgili süreci başlatmış ve anket için sahaya çıkılmış ve kamuoyu araştırmaları devam ediyor.Tabii ki anketler aday belirlemeyecek ama kazanacak aday konusunda önemli bir veri olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstişare bizim en büyük silahımız. İstişaremizi kimlerle yapacağız? Teşkilatımızın tüm yetkili birimleriyle yapacağız diye belirtmişti.

Boyabat Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan,nabız yoklayan ve aday olması beklenen bir çok isim olsa da kamuoyunda üç ismin ön planda olduğu iddia ediliyor.

Bu üç isim arasında ise bir çok kriterde öne çıkan ve birlik beraberliği sağlayabileceği beklenen Fatih Dinar isminin diğer adaylardan şansının daha fazla olduğu ileri sürülüyor.

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ:

MHP, 2024’teki yerel seçimlere ilişkin süreci başlatmış ve Partinin sloganı ise ” 2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” olmuştu.

Kongre telaşları bittikten sonra  Boyabat Belediye Başkan Adayı kim olacak diye konuşulmaya başlanmıştı.

MHP’den iki isim ön plana çıkıyor.Meftun Çağlar veya İsmail Büyükkayıkçı’nın aday olacağı kulislerde konuşuluyor.

 

İYİ PARTİ:

İYİ Parti yerel seçimde her yerde kendi adaylarını çıkarma kararı aldıktan sonra çalışmalarına devam ediyor.

Boyabat’ta eski İlçe Başkanı Mithat Mor’un istifasından sonra  aday olması beklenirken son günlerde kamuoyunda adaylıktan vazgeçtiği ve mevcut İlçe Başkanı Adem Işık’ın aday olacağı iddia ediliyor.

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ:

CHP’de ise 4-5 Kasım’da yapılacak olağan kurultay’tan sonra Boyabat’ta yerel seçimlerin çalışmalarına başlaması bekleniliyor.

 

NOT:

Yerel seçimleri çoğunlukla doğru adaylar ve parti kazanır.

Siyasette 24 saatte çok şeyin değiştiğini herkes kabul eder…

BOYABAT BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN KİMLER ADAY OLACAK..! SİYASİ KULİSLERDE KİMLER KONUŞULUYOR ?
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!