Boyabat Belediyesinde Devir Teslim Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’un Boyabat İlçesi’nde yerel seçimlerinde Boyabat Belediye Başkanı seçilen ve sabah saatlerinde mazbatasını alan Hasan Kara, belediye binası önünde gerçekleştirilen organizasyonla görevi Hüseyin Coşar’dan devraldı.

Mehteran takımının gösteriyle başlayan programda ilk olarak Ak Parti Belediye Başkanı Hüseyin Coşar konuştu. Başkan Coşar konuşmasında yeni belediye başkanı ve meclis üyelerine görevlerinde başarılar diledi. Hüseyin Coşar konuşmasında şunları söyledi ’’ Sayın Milletvekilim, kıymetli misafirlerimiz, değerli  belediye başkanım Hasan ağabeyim. Değerli hemşehrilerim misafirlerimize hoşgeldiniz diyorum. 2 yıla yakın bir zamandan bu yana Boyabat Belediye Başkanı olarak görev yapmaktayım. Bugün itibariyle belediyemizi 31 Mart 2024 yılında yapılan yerel seçimler neticesinde halkımızın teveccühüne mahzar olan, Yeniden Refah Partisi adayı Hasan Kara ve ekibine devretmiş olacağız inşallah. Yüce mevlam bu mübarek günde kendilerine ve siyasi partilerimizin tüm meclis üyelerine muvaffakiyetler ve başarılar diliyorum. Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor Boyabat için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.Allah yolunuzu açık etsin değerli ağabeyim, değerli başkanım Hasan Kara , ve seçilen tüm arkadaşlar. Allaha emanet olun. ‘’

İkinci olarak söz alan Belediye Başkanı Hasan Kara; Hemşehrilerini hiçbir zaman mahcup etmediğini belirterek şu ifadeleri kullandı ; ‘’ 2024 yılı 31 Mart Yerel Seçimlerini geride bıraktık, neticede bir kişi kazancaktı oda bize nasip oldu. Değerli desteklerinizle. Seçimlerde ne vahdettiysek , ne söz verdiysek onun arkasındayız. Ben size o  zaman şunu söyledim bana güvenin dedim , sizin başınızı öne eğdirmeyeceğim, sizleri mahcup etmeyeceğim , sizlere de mahcup olmayacağım dedim. Allah mahcup etmesin. Ben iki dönem daha önce MHP’den belediye başkanlığı yapmıştı, yine bildiğiniz gibi ülkücü hareketten gelen birisiyim. Son anlara kadar adaylık niyetim yoktu ama Yeniden Refah Partisi’nin değerli Boyabat temsilcileri, Sinop temsilcileri, İstanbul’da ki değerli dostlarımız defalarca aradılar  bizde kabul ettik. Sonuçta bu bir nasip olayı taşlar ayaklarına döşene döşene geliyor sana da kabul etmek düşüyor. Geldiğim yeri asla unutmayacağım ama bu binada particilik yapmayacağım. Yaklaşık 30 bin kişinin belediye başkanı olacağım. Burada bana oy verende var oy vermeyende bu gayet doğal.

Saygıdeğer hemşehrilerim gördüğünüz eksiklikleri özellikle yanıma gelerek söyleyin, telefonla da arayarak beni bilgilendirebilirsiniz.  Bu memlekette omzuna dokunmadığım bir kişi bile yok. Bu yüzden de kimseye mahcup değilim hırsızlık yapmadım, arsızlık yapmadım. Ben daha önce ne yanlışlıklar yapıldığını biliyorum o yanlışları yapmayacağım, arkadaşlar sizleri mahcup etmeyeceğim. Bir çoğunuz benden çok şey konuşmamı bekliyor ancak biz icraatlarımızla konuşacağız. Sizlerden bugüne kadar hiç kopmadım bundan sonra da kopmayacağım benim telefonum 24 saat açık. Allah hepinizden razı olsun.Destekleriniz için teşekkür ediyorum. ‘’

Program Yeniden Refah İl Başkanı Aydın Demir, Sinop İl Sorumlusu Cengiz Kara, Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekir ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz’ün vatandaşlara seslenmesiyle devam etti.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz ‘’ Gelecek dönemde Sinop’un Yeniden Refah Partisi’nden iki milletvekili ile temsil edilmesinin gerçekleşeceğine inandıklarını söyleyerek , Mehmet Fatih Erbakan’ın da Sinoplu Cumhurbaşkanı olacağını ifade etti.

Program kurban kesiminden sonra dua edilmesiyle devam etti. Daha sonra belediye başkanlığı makamına geçen Hasan Kara, Hüseyin Coşar’dan koltuğu devraldı.Hüseyin Coşar’a teşekkürlerini ileterek tebrikleri kabul etti.

 

 

 

– Boyabat Sesi

 

 

 

 

 

Boyabat Belediyesinde Devir Teslim Yapıldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!