Boyabat Katı Atık Bertaraf Tesisi Faaliyete Girdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘’ Bizim bir çöp sorunumuz var bu konuda yeterli olmadığımızı biliyorum. Ancak burada bir personel açığı olduğunu da herkes biliyor. Belediyemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığıdan personel talep etmek için görüşeceğimiz dönem deprem felaketi yaşandı. Bu yüzden de personel ihtiyacımız ileri bir tarihe ertelenmiş. Bizim Boyabat Belediyesinde çalışacak vasıflı personele ihtiyacımız bulunuyor. Bu konuda bakanlıktan resmi talebimizi ilettik. Buna rağmen biz hizmetimize devam ediyoruz.

Katı atık bertaraf tesisimizi kuran firma yetkilileri ilçemizde. Bu tesisimizde gerekli çalışmalar yapılıyor. Dün akşam itibariyle deneme süresi için düğmeye basıldı hayırlı uğurlu olsun artık tesis faaliyete başladı. Tesis saatte 25 ton çöp işleyecek seviyede. İhaleye çıktığımız dönemlerde ihaleye giren firma olmadı. Çevre illerde bile bulunmayan bir tesis olduğunu söyleyebilirim. Elemanlarıyla birlikte firmamız şuan çalışmalaya başladı. Çok süreceğine inanmıyorum en geç Ekim ayının sonuna kadar Boyabat’ta 35 senelik vahş depolamayı sonlandıracağız. Bu çalışmalar sonrasında yönetmelikleri yerine getirerek oradaki ıslah çalışmalarını yapmamıza rağmen çöplük  biriken gazlar sebebiyle en az 4-5 sene ağır ağır yanmaya devam edecek. Çünkü burada alabildiğine bir gaz yığılması var. Ancak biz gerekli tedbiri alacağız koku ve duman meydana gelmeyecek. ‘’ dedi.

 

 

 

 

 

Boyabatsesi

 

 

 

Boyabat Katı Atık Bertaraf Tesisi Faaliyete Girdi
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!