Boyabat’ta 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’un Boyabat ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 103. yılı  nedeniyle tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Faruk Erdem tarafından çelenk sunumu ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşu gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Prof. Dr. Necmettin Erbakan Spor Salonu’nda devam eden programda günün anlam ve önemi üzerinde konuşan  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Faruk Erdem ”

19 Mayıs 1919, ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde bağımsızlığa yürüdüğü  kutlu yürüyüşün ilk mihenk taşını koyduğu tarihtir. Esarete boyun eğmen bir milletin, düşmanın kudretini hiçe sayıp içindeki inanç ile onu yıktığı kurtuluş mücdelesinin ilk günüdür.

Geçmişten beri büyük devletler kurmuş, at sırtında kıtalar aşmış, hakim olduğu her coğrafyada sevgi tohumlarını yeşertmiş , büyük bir kültür hazinesine sahip aziz milletimizin aşılması güç zorluklar yaşadığı fakat hepsinden muzaffer olarak çıktığı nice dönemler vardır. 19 Mayıs 191 tarihi de böyle bir dönemin zifiri karanlığından, bir usulun üzerine bağımsızlık güneşinin doğmaya başladığı gündür. Şartlar ne kadar zor ve meşakkatli olsa da bu millet içinden hep büyük destanlar yazacak, tarihe damga vuracak Alparslanlar, Fatihler, Yavuzlar çıkarmıştır. 19 Mayıs böyle bir destenı yazan bir liderin Mustafa Kemal Atatürk’üğn tarih sahnesine çıktığı gündür. Bu liderin çetin şartlar içinde Samsun’da yaktığı meşalenin ışığı tüm yurdu sarmış nihayetinde yeni be tam bağımsız Türkiye Cumhuriyet’i kurulmuştur. Milli Egemenliği ve bağımsızlığı temel ilke edinen Türkiye Cumhuriyeti inşallah ilelebet payidar olacaktır.

Sevgili Gençler

19 Mayıs bir yolculuktur. Bağımsızlığa yolculuk, barışa yolculuk, bilime yolculuk , teknolojiye yolculuk, kısaca güçlü Türkiye yolunda durmaksızın koşmanın yolculuğudur 19 Mayıs. Bu yolculukta sizdn sonra gelecek nesillere bırakmadan önce vatan sevgisini, millet sevgisini, manevi değerlerin sevgisini, aile sevgisini iliklerinize kadar yaşamalı öğrenmelisiniz. Değerlerinden bilen, teknolojik gelişmeleri takip eden, üreten araştıran, okuyan, kısır bir kelime dağarcığı ile iletişim kurmayan, yarının müreffeh büyük Türkiye arzuı ile yanan bireyler olmalısınız.

Unutmayınız ki ” Vatanı en çok seven görevini en iyi yapandır ” sözde değil, bu özde duygularla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını , bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlermizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum.

Kutlama programı şiirlerin okunuşu, halk oyunları ekibinin gösterileri, karate sporcularının gösterisi, 19 Mayıs Destanı isimli oratoryo gösterisi, jimnastik sporcularının gösterisi, spor klüplerinin geçit töreni ve ödül töreni ile sona erdi.

Programa İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Serkan Karakoç , Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı,  Boyabat İksitadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Sultan Salur Küçük, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Emre Gökmen, İlçe Jandarma Kmutanı J. Yüzbaşı Şeref Kutu, Boyabat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Abdullah Eravcı, Askerlik Şube Başkanı Uğur Kocaman, siyasi parti temsilciler, kurum amirleri, stk temsilcileri ve diğer ilgililer katıldılar.

 

Boyabatsesi

Boyabat’ta 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!