Boyabat’ta Cumhuriyet’in 100.Yılı Coşkuyla Kutlandı 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat ilçesinde Cumhuriyet’in 100.yıl dönümü kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni gerçekleştirildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü Şehir Stadyumu’nda Kaymakam Enver Yılmaz ve Belediye Başkanı Hüseyin Coşar’ın törene katılan öğrenciler ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasında Cumhuriyet atalarımızın bize bıraktığı en büyük emanet, vazgeçilmez bir mirastır. dedi.

Yılmaz, konuşmasında ” Milli birliği  işgal kuvvetlerince parçalanmakta olan bir milletin, genç yaşlı , kadın erkek demeden el ele omuz omuza canını hiçe sayarak verdiği mücadelenin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Türk milletinin tarih yolcuğunda ki var oluş mücadelesi Cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır. Bağımsızlık düşüncesi ile inşaa edilen Türkiye Cumhuriyeti Istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberliği büyük eseridir. Cumhuriyet mayasında bağımsızlık olan milletimizin yeniden dirilişinin sembolüdür. Milli egemenliği iradesine  itibarıdır. Cumhuriyet sadece bir yönetim şekli değil tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesinin toplumsal ve siyasal değişim projesinin, erdemin, halk egemenliğinin ve hukukun adıdır. Cumhuriyet farklılıkları ayrılıkları aşarak milli birlik şuurunun ve birlikte var olma azminin etrafında birleşen Türk Milletinin asaletle perçinlediği ve temellendirdiği yönetim sisteminin adı ve şanı olarak yüz yılı geride bırakmıştır bin yılı da geride bırakacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti aradan geçen yüz yılda başta demokrasi insan hakları, eğitim, sağlık , bilim ve altyapı gibi alanlarda önemli bir mesafeler katetmiştir. Cumhuriyetimizin değerini demokrasiyle taçlandırma  başarısı gösteren milletimizin köklü tarihi , zengin kültürü ve jeopolitik konumu ile bugün bölgenin ve mazlum milletlerinin umudu olmaya devam etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti artık her alanda dev adımlar gerçekleştirmiş bir dünya devletidir.Ülkeler arası amansız mücadele devam ettiği şu günlerde ülke olarak daha fazla çalışmak, daha fazla üretmek bilgiye önem vermek teknolojimizi geliştirmek ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak zorundayız. Birlik beraberlikle çalışmak ilkemiz olmalıdır.

Sevgili Boyabatlı gençler ülkesinin ve dünyayı çok iyi tanıyan milli kültürüne ve çağdaş uygarlık standartlarına aşina olan nesiller Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olacaktır. Sizler vatanı için hiç düşünmeden canını veren Boyabatlı Mustafa’nın torunlarısınız. Sizler Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’ Yaptıklarımızı asla kafi göremeyiz, daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz ‘’ sözlerini ilke edinerek her alanda daha da ilerlemek için Cumhuriyetin sarsılmaz değerleri ışığında var gücünüzle çalışmalısınız.  Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü , silah arkadaşlarını kanlarıyla bize bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı kutlu olsun yaşasın Cumhuriyetimiz nice bin yıllara.” ifadelerine yer verdi.

Kutlamalarda öğrencilerin günün anlam ve önemiyle ilgili şiirlerini okumaları, jimnastik, siportif güreş gösterisi ve halk oyunları, 100. Yıl Özel Koreografisi gösterisi ardından ödül töreni gerçekleştirildi.

Program Atatürk Ortaokulu bandosu eşliğinde gerçekleştirilen resmi geçitle sona erdi.

Törene Kaymakam Yılmaz ve Başkan Coşar’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Akın, Adli Yargı, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Çağrı Alperen, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mikail Özben, İlçe Jandarma Komutanı j. Yüzbaşı Ali Kızıltaş, Boyabat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğ. Gör. Abdullah Eravcı, Boyabat Askerlik Şube Başkanı Asteğmen Kemal Ekşi, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Çok, CHP İlçe Başkanı Mehmet Alarslan, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Ayyüksel, İYİ Parti İlçe Başkanı Adem Işık, daire amirleri, stk temsilcileri ve diğer ilgililer katıldılar.

Haber:Mahmut Coşkun

1 / 36

 

2 / 36

 

3 / 36

 

4 / 36

 

5 / 36

 

6 / 36

 

7 / 36

 

8 / 36

 

9 / 36

 

10 / 36

 

11 / 36

 

12 / 36

 

13 / 36

 

14 / 36

 

15 / 36

 

16 / 36

 

17 / 36

 

18 / 36

 

19 / 36

 

20 / 36

 

21 / 36

 

22 / 36

 

23 / 36

 

24 / 36

 

25 / 36

 

26 / 36

 

27 / 36

 

28 / 36

 

29 / 36

 

30 / 36

 

31 / 36

 

32 / 36

 

33 / 36

 

34 / 36

 

35 / 36

 

36 / 36

 

 

Boyabatsesi

Boyabat’ta Cumhuriyet’in 100.Yılı Coşkuyla Kutlandı 
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!