Boyabat’ta kapalı alanlarda kontrol…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat ilçesinde İlçe Sağlık ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri kapalı alanları gezip tütünlü mamuller içilmemesi konusunda uyarılar ve bilgilendirme yapıldı.

Boyabat İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından birlikte gerçekleştirilen çalışmasıyla ilçe merkezinde faaliyet gösteren kafe, pastane ve kapalı alanlar gezilerek denetimler yapılıp, tütünlü mamuller içilmemesi konusunda işletme sahipleri ve müşterileri uyarılıp, bilgilendirildi.

İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Uğur Bekir İnebeyli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kapalı mekanlarda sigara ve benzeri tütün mamullerinin tüketimi fert ve toplum sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir, diyerek, “Çağımızın en önemli ölüm nedeni olan kanser hastalığından korunmak için özellikle kapalı mekanlarda sigara ve benzeri tütün mamulleri tüketilmemelidir. Bu gibi yerlerde içilen bu gibi maddelerin dumanı sadece içeni değil, içmeyenleri de etkileyip, sağlığını olumsuz etkilemektedir. Sadece maddi ceza için değil, sağlığınız için bu tür maddelerden uzak durmalıyız.” dedi.

Haber:Mahmut Coşkun

 

 

 

Boyabatsesi

Boyabat’ta kapalı alanlarda kontrol…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!