Boyabat’ta Kuraklık Riski…

featured
METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KORKUTAN KURAKLIK HARİTASINI YAYINLADI. HARİTAYA GÖRE ORTA KARADENİZ OLAĞANÜSTÜ VE ÇOK ŞİDDETLİ KURAKLIK RİSKİNDE YER ALIYOR. AĞUSTOS VE EKİM AYLARINI KAPSAYAN HARİTASINA GÖRE SON 3 AYDA SAMSUN'DA 'ÇOK ŞİDDETLİ KURAKLIK' YAŞANDI. HARİTA GELECEK İÇİN DE DÜŞÜNDÜRDÜ. İÇME SUYUNU ÇAKMAK BARAJI'NDAN SAĞLAYAN SAMSUN'UN NE KADARLIK REZERVİ VAR SORULARI AKLA GELDİ. SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR BU KONUDA İÇLERİ RAHATLATAN AÇIKLAMALARDA BULUNDU. (OĞUZHAN UYSAL - ÜNSAL KARKA/SAMSUN-İHA) Son 3 ayda 'çok şiddetli kuraklık' yaşayan Samsun'da 4 aylık içme suyu rezervi kaldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Önümüzdeki mart ayına kadar hiçbir yağmur yağmasa şu anda mevcut rezervlerimiz bize yetiyor" dedi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteorolojinin korkutan kuraklık haritası: Orta Karadeniz olağanüstü ve çok şiddetli kuraklık riskinde

Meteoroloji Genel Müdürlüğü korkutan kuraklık haritasını yayınladı. Haritaya göre Orta Karadeniz olağanüstü ve çok şiddetli kuraklık riskinde yer alıyor. Ağustos ve ekim aylarını kapsayan haritasına göre Sinop bölgesinde şiddetli kuraklık tehlikesi bulunuyor.Bu kuraklıktan Boyabat en çok nasibini alan ilçelerden birisi oldu.Her yıl Aralık ayında su ile dolan Boyabat Kolaz Çayında bir damla su bulunmuyor.

Boyabat Belediyesi’nden su uyarısı !

Boyabat Belediye Başkanlığından duyurulan ilan ile Boyabatlı vatandaşların sularını  bu kurak günlerde tasarruflu harcaması istendi.

 

Boyabatsesi

Boyabat’ta Kuraklık Riski…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!