Boyabat’ta ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ uygulaması yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’un Boyabat ilçesinde, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” uygulaması gerçekleştirildi.

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla Hükümet Konağı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki kavşakta düzenlenen trafik farkındalık uygulamasında sürücülere, Kaymakam Mehmet Nuri Çetin, trafik polisleri ve jandarma trafik ekipleri tarafından “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” başlıklı bilgilendirme broşürleri verilip, sürücülere uygulamanın önemiyle ilgili açıklamalarda bulunuldu.

İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, uygulamanın önemini belirten broşür verdiği sürücülere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74. maddesinde sürücülerin trafik ışıkları olmayan, ancak trafik işareti ve levhalarla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya geçitlerinde yavaşlamak ve yaya gördüklerinde de durarak ilk geçiş hakkını yayaya vermek zorunda olduklarını söyledi.

Çetin, kurallara uymayanlara trafik idari para cezası uygulanacağını da hatırlattığı sürücülere “Trafik kuralları uzun araştırmalar ve deneyler sonucu ortaya çıkmıştır.Trafik kurallarına uymanın önce kendi can ve mal güvenliğiniz olduğu gibi çevrenizdeki yaya ve diğer kişilerin de can ve mal güvenliği için hayati önem taşımaktadır. Trafik kazaları dikkatsizlikten, kendine fazla güvenmekten ve trafik kurallarına uymamaktan meydana gelir. Kazasız, sağlıklı ve kurallara uygun yolculuklar diliyoruz” dedi.

Uygulamaya Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nihat Aydın, Boyabat Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İrfan Erbaş, trafik polisleri ve jandarma trafik ekipleri katıldılar.

 

Haber:Mahmut Coşkun
Boyabat’ta ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ uygulaması yapıldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!