Boyabat’ta ticari taksiler, servis minibüsleri, otobüsler , yazıhaneleri ve duraklar dezenfekte edildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanlığının, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ticari taksilere yönelik aldığı tedbir kararları doğrultusunda her hafta rutin olarak yapılan dezenfekte çalışmaları 08.07.2020 Çarşamba günü de tekrarlandı, İlçede ticari taksilerle birlikte, servis minibüsleri, şehirler arası yolcu taşıyan otobüsler ve yazıhaneleri ile taksi ve dolmuş durakları dezenfekte edildi.

Panayır alanındaki Boyabat Belediyesi ve Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Odasının birlikte gerçekleştirdiği ticari taksilerin dezenfekte çalışmalarını yerinde inceleyip denetimde bulunan İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, sürücülere hitaben konuşmasında İçişleri Bakanlığın, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle uygulamaya koyduğu tedbirlerin devam ettiğini ve hiç aksatılmadan, gevşeme olmadan uygulanacağını hatırlatıp, bu tedbirlerin hem kendi sağlıkları hem de müşterilerinin sağlıkları için hayati önem arzettiğini ifade etti.

Dezenfekte edilen taksi ve minibüs sürücülerine dezenfekte belgelerini veren Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İrfan Erbaş, tüm sürücülere maske verip kolonya ve lokum ikramında bulundu. Erbaş, konuşmasında;

“Ticari taksi şoförlerimiz, kişisel hijyen kurallarına uygun şekilde hareket edecek ve aracın içinde mutlaka maske kullanacak. Ticari taksilerde, gün içerisinde araca binen her müşterinin kullanımına yetecek ölçüde kişisel kullanıma uygun dezenfektan malzeme, ürün veya 80 derecelik kolonya bulundurulacak. Müşteriler taksiye bindiği anda dezenfektan veya kolonya kullanması gerektiği konusunda müşteriyi bilgilendirecek.

Ticari taksilere aynı anda üç kişiden fazla müşteri kabul edilmeyecek. Müşteriler ticari taksilere maskesiz binemeyecek. Hizmet sunulan her müşteriden sonra trafik kurallarına uygun bir alanda müşterilerin fiziksel temas edebileceği kapı kolu, cam açma düğmesi, koltuk gibi yerlerin silinmesi, dezenfekte edilmesi ve araç içerisinin havalandırılması sağlanacak.” dedi.

Ticari taksilerin ve servis minübüslerinin dezenfekte edilmesi sonrasında Otogara gidilerek buradaki otubüs ve yazıhaneleri de dezenfekte edildi. Son olarak ta ilçedeki taksi ve dolmuş durakları da dezenfekte edilerek, program tamamlandı. Başkan İrfan Erbaş, bu hizmetin sunulmasında kendilerine destek olan ilçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve ilaçlamayı yapan belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Otobüs firması yetkilisi Onur Ateş te her hafta düzenli olarak otobüs ve yazıhanelerini hiç bir ücret almadan dezenfekte edilmesini sağlayan ilçe kaymakamı, belediye başkanı, şoförler odası ve belediye çalışanlarına minnettar olduklarını teşekkür ederek, dile getirdi.

Haber: Mahmut Coşkun boyabatsesi

Boyabat’ta ticari taksiler, servis minibüsleri, otobüsler , yazıhaneleri ve duraklar dezenfekte edildi.
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!