Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisinde Çalışmalar Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Durağan, Saraydüzü ve Boyabat ilçelerinde çöp sorununu çözüme kavuşturmak ve çöplerin tek merkezde toplanarak ayrıştırılmasının yapılacağı Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisinde çalışmalar hızla sürüyor.

Boyabat’a yaklaşık 8 km uzaklıkta ve üç ilçenin kesişme noktası olan Doğuca Köyü Kuzuveren Mevkiinde yaklaşık 10 Hektarlık arazi üzerinde yapım çalışmalarına başlanan tesiste hummalı bir çalışma yürütülüyor. BDS Birlik Başkanı olan Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, yaklaşık maliyeti 26 milyon TL’ye mal olacak tesisinin hayata geçmesi ile birlikte Boyabat, Durağan ve Saraydüzü (BDS) ilçelerinde toplanan çöplerin bu tesise getirilerek geri dönüşümünün sağlanacağını ve güvenli bir şekilde depolanacağını belirtti.

Toplum sağlığı için tehlike oluşturuyor Katı atıkların toplumun genel sağlığı için tehlike oluşturduğunu belirten Başkan Çakıcı bu durumun önüne geçmek adına hayata geçirilen proje de çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini ifade etti. Çakıcı; Katı atıklar toplumun genel sağlığı için tehlike oluşturdukları gibi atmosferimize saldıkları gazlarla, sızıntılarla ve neden oldukları yangın ve patlamalarla hem insanımız için hem de çevremiz açısından tehlikeli etkiler yaratmaktadır. Bu sebeple yapımına başlamış olduğumuz tesisin inşası kısa sürede tamamlanacak ve Boyabat’ımız da çok daha modern bir teknolojiyle katı atıklar bertaraf edilecektir.” dedi.

Başkan Çakıcı’dan Maviş’e teşekkür Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Durağan, Saraydüzü ve Boyabat ilçelerinde çöp sorununa kalıcı çözüm getirecek olan projenin hayata geçirilmesinde katkı sahibi olan AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’e de katkılarından dolayı teşekkür etti. Başkan Çakıcı, Boyabat’ımıza yapmış olduğumuz hizmetlerde en büyük destekçimiz olan AK Parti Sinop Milletvekilimiz Sayın Dr.Nazım Maviş’e canı gönülden teşekkür ediyor ve kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

 

Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisinde Çalışmalar Devam Ediyor
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!