MHP Boyabat Belediye Başkan Adayı Kim Olacak?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP, 2024’teki yerel seçimlere ilişkin süreci başlatmış ve Partinin sloganı ise ” 2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” olmuştu.

Yerel seçimlere az bir süre kala MHP Sinop’ta bir taraftan ilçe kongreleri yaparken bir taraftan da yerel seçimlere hazırlıklar yapıyor.

2 Eylül 2023 Cumartesi günü MHP Boyabat İlçe Kongresi’nde ise mevcut başkan Hüseyin Ayyüksel yeniden ilçe başkanı seçildi.

Kongre telaşı bittikten sonra ilçede Boyabat Belediye Başkan Adayı kim olacak diye konuşulmaya başlandı.

Boyabat Belediye Başkan Adaylığı için talipliler çoğalıyor…

İlk olarak 2015’te MHP’den Sinop Milletvekili adayı olan Meftun Çağlar’ın sosyal medya üzerinden 2024 yerel seçimlerini işaret ederek Boyabat Belediye Başkan Adayı olma düşüncesini ve  göreve hazır olduğunu belirtmişti.

Daha sonra 2019 yerel seçimlerinde  MHP Boyabat Belediye Başkan Adayı olan Şükrü Kaya tekrar aday adaylığını kamuoyuyla paylaşmış ve çalışmalarına başlamıştı.

Son olarak 14 Mayıs 2023 tarihinde  MHP’nin Sinop Milletvekili Adayı İsmail Büyükkayıkçı’nın da Boyabat Belediye Başkanlığına aday olmak istediği iddia ediliyor.

Boyabat kamuoyunda ise Çağlar,Kaya ve Büyükkayıkçı’nın kesin aday olmak istediği ve başka süpriz aday adaylarında çıkabileceği ileri sürülüyor.

Ayrıca MHP Boyabat İlçe Teşkilatı yerel seçimler için partiye yeni isimler katarak çalışmalar yaptığı gözleniyor.

Adayların belirlenmesinde öncelikle il ve ilçe teşkilatlarının düşüncesi ve istişareler,kamuoyu araştırması sonrası MHP Genel Merkezinin vereceği karar belirleyecek.

MHP Boyabat Belediye Başkan Adayı Kim Olacak?
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!