ORKÖY DESTEĞİYLE 6 ORMAN KÖYLÜSÜ TRAKTÖRLERİNE KAVUŞTULAR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Boyabat ilçesinde Orman-Köy İlişkileri (ORKÖY) Projesi kapsamında verilen hibe ve kredi desteği ile 6 orman köylüsü traktörlerine kavuştu.

Sinop’un Boyabat ilçesinde Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 2020 yılı içerisinde Orman-Köy İlişkileri (ORKÖY) Projesi kapsamında %20 hibeli ve 7 yıl geri ödemeli 4×4 kabinli traktör kredisi ile 6 orman köylüsü traktör sahibi oldu.

Boyabat Orman İşletme Müdürü Serkan Demir, Saraydüzü Bahçeköy orman köylüsü Fatih Sarıoğlu’na müdürlüğün bahçesinde düzenlenen traktör teslimi töreninde yaptığı açıklamada orman köylüsü ve orman üretiminde çalışan köylülerimize ORKÖY kredileri desteklerimiz devam edecektir, dedi.

Demir, konuşmasında “2020 yılı içerisinde işletme müdürlüğümüz olarak ORKÖY projesi kapsamında Boyabat ilçesi Arıoğlu köyünden Hüseyin Taşpınar, Osman Topaç, Günpınar köyünden Sadullah Külcü, Mehmet Sarıçoban ve Saraydüzü ilçesi Bahçeköyden Ekrem Altaylı’ya traktörlerini teslim etmiştik. Bu gün de Bahçeköyden orman köylümüz Fatih Sarıoğlu’na traktörünü teslim ediyoruz, hayırlı olsun, sağlıcakla, güle güle kullansın.

Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü olarak ORKÖY Kapsamında İşletme Müdürlüğümüze bağlı Orman Köylerinin kalkınması ve desteklenmesi adına orman köylüsü ve ormanlarda üretim bakım işlerinde çalışan 6 Haneye 2020 Yılı programında işletme Müdürlüğümüz olarak 6 adet %20 hibeli 7 yıl geri ödemeli 4×4 kabinli traktör kredisi verilmiştir.

Kredilerimizin sadece traktör ile sınırlı olmayıp, tambur (Tomruk Çekme Vinci), kesim motoru ve süt sığırcılığı, besi sığırcılığı, fenni arıcılık ve güneş enerjisi kredisi gibi sosyal ve ekonomik krediler program ve ödenek çerçevesinde kredi vermeye devam edilecektir. Orman köylüsü ve orman üretiminde çalışan köylülerimize ORKÖY kredileri desteklerimiz devam edecektir.” dedi.

Traktör teslim töreninde Müdür yardımcısı Nejat Timur Uyanık, ORKÖY Servisi Sorumlusu Burhanettin Çal, DEUTZ FAHR firma  temsilcisi Muhammed Tuna ve diğer ilgililer hazır bulundular.

 

Haber:Mahmut Coşkun Boyabatsesi

 

ORKÖY DESTEĞİYLE 6 ORMAN KÖYLÜSÜ TRAKTÖRLERİNE KAVUŞTULAR
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!