Sağlık-Sen ” Boyabat Devlet Hastanesinde yaşanan şiddet olayını kınıyoruz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Sinop Sağlık-Sen Şube Başkanı Ramazan Açıkgöz Boyabat 75.Yıl Devlet Hastanesi’nde yaşandığı iddia edilen sağlık personeline şiddet ile ilgili basın açıklaması yaptı.Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi.

”Boyabat İlçemizde bir hastanın olası Covid-19 şüphesi nedeniyle 112 ekiplerimiz tarafından Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesine nakli sağlanmış, Sağlık Bakanlığımızın talimatları gereği hasta tedbir amacı ile bugüne kadar bütün olası Covid-19 hastaları için uygulanan tahlil ve tetkik sonuçları çıkana kadar izole alanda tutulması gereken hasta için, hasta yakınları tarafından izole alana alınmaması konusunda itirazda bulunulmuştur.

Ancak görevli doktor ve hemşire arkadaşlarımızın konuyu kendilerine ayrıntılı bir şekilde açıklamalarına rağmen maalesef hasta yakınları tarafından sağlık personellerimize ağır hakaret ve küfürler edilmiş, fiziki saldırı girişiminde bulunulmuştur.

Covid-19 kapsamında Ülkemiz genelinde olduğu gibi Sinop İlimizde de gece-gündüz demeden, ailelerinden feragat ederek salgınla savaşta en ön cephede bulunan Sağlık Çalışanlarımıza yapılan bu saldırıyı kınıyoruz.

Bu ve benzeri durumlar sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu düşürmekte, çalışma isteklerini azaltmaktadır.

Sağlık-Sen Sinop Şubesi olarak Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde görev yapan personellerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.”

 

Kaynak:Boyabatsesi

Sağlık-Sen ” Boyabat Devlet Hastanesinde yaşanan şiddet olayını kınıyoruz”
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!