TÜRKİYE’NİN NOBEL’İ KARİKATÜRDE AŞKIN AYRANCIOĞLU’NA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Gazetesi tarafından Yunus Nadi adına 78 yıldır düzenlenen, Türkiye’nin en köklü, prestijli ödülü karikatür dalında Boyabatlı ünlü karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’na verildi.

2023 Yunus Nadi Ödülleri’nin kazananları açıklandı. Bu yıl 78’incisi düzenlenen yarışmada, pek çok ünlü sanatçının yer aldığı seçici kurullar tarafından, zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından 6 dalda 9 çalışma ödüle değer bulundu.

Öykü dalında 65, roman dalında 95, şiir dalında 47, sosyal bilimler araştırması dalında 18, karikatür dalında 25, fotoğraf dalında 13 olmak üzere toplam 263 yapıtın değerlendirildiği 78. Yunus Nadi Ödülleri’ni kazananlar şu isimler oldu: “Roman” dalında Hikmet Hükümenoğlu, “Öykü” dalında Necati Tosuner, Gamze Efe, Semih Öztürk ve Öznur Unat, “Sosyal Bilimler Araştırması” dalında Dr. Serdar Şahinkaya ve Sinan Miser, “Karikatür” dalında Aşkın Ayrancıoğlu, “Şiir” dalında Süreyya Berfe.

Yarışmanın ödül töreni daha sonra açıklanacak bir tarihte İstanbul’da gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE’NİN NOBEL’İ KARİKATÜRDE AŞKIN AYRANCIOĞLU’NA
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!