CHP’nin 99. Kuruluş Yıl Dönümü Boyabat’ta Kutlandı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Boyabat İlçe Örgütü, partilerinin 99. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen partili üyeler, CHP İlçe Başkanı Mehmet Alarslan’ın önderliğinde anıta çelenk sunumu gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşu ardından günün anlam ve önemi üzerine konuşan CHP ilçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Melek Günal, Kuvayı Milliye’nin, işgal orduları karşısındaki azmini 99. kuruluş yıldönümümüzde yüreğimizde taşıyoruz, dedi.

Günal, konuşmasında “Çok değerli Cumhuriyet Halk Partililer, Büyük Atatürk, temellerini 4 Eylül1919’da Sivas Kongresi’nde attığınız 9 Eylül 1923 de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu günkü üyeleri olarak huzurundayız.

Yegane amacımız, güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak hiç bir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir ülke inşa etmektir.

İlke ve devrimlerinizi, kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi işaret ettiğiniz gelişmiş medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.

Devletimizin kurucu lideri olarak sizi ve silah arkadaşlarınızı hayatını kaybetmiş Cumhuriyet Halk Partilileri ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor. Şükranlarımızı sunuyoruz.

Samsun’dan Sivas’a, Sivas’tan bağımsızlığa, nice 99. yıllara, kutlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından hatıra fotoğrafları çekilerek, program sona erdi.

Haber:Mahmut Coşkun

 

Boyabatsesi

 

 

 

CHP’nin 99. Kuruluş Yıl Dönümü Boyabat’ta Kutlandı…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!