Yaylada susuz kalan vatandaşın imdadına belediye yetişti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat ilçesindeki bir köyün yaylasında susuz kalan vatandaşın yardımına koşan Boyabat Belediyesi tankerle su götürerek köyün su deposuna 14 ton su boşalttı.

Boyabat ilçesi Hamzalı köyünün ilçe merkezine 25 km uzaklıktaki yayla olarak kullanılan Karaçoban mahallesinde susuz kalan 58 yaşındaki Ramazan Kızılgül Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’yı arayarak hem kendisinin hem de koyunlarının susuzluktan sıkıntıda olduğunu belirterek yardım istedi.

Başkan Çakıcı, itfaiye ekiplerine talimat vererek susuz kalan vatandaşın sorununa çözüm bulunmasını istedi.

Boyabat Belediyesi itfaiye ekipleri harekete geçerek 14 tonluk su tankeriyle yola çıkıp 35 km uzaktaki yayla köyüne hareket etti. Köye ulaşan ekipler, köy üzerindeki boş su deposuna tankerdeki suyu boşaltarak köyün susuzluğunu giderdi.

Tankerdeki suyun su deposuna boşaltılması sırasında Boyabat Sesi  muhabirine konuşan itfaiye görevlisi Satılmış Bayram, “Burası Hamzalı köyüne bağlı Karaçomak yaylası, bu depoya su gelen kuyulardaki motor don olayından dolayı arıza yapmış. Köy muhtarı ve köyde yaşayan koyun sürüsü sahibi Şevket Kızılgün’ün başkanımız Şefik Çakıcı’dan yardım istemeleri üzerine, başkanımızın talimatıyla tankerimizdeki suyu su deposuna boşaltıyoruz. Hem vatandaşımızın hem de hayvanlarının susuzluktan mağdur olmamaları istiyoruz. Söyleyeceklerim bu kadar” dedi.

Susuzluk sorunu çeken Şevket Kızılgün telefonla irtibat kuran Boyabat Sesi muhabirine yaptığı açıklamada, “Allah belediye başkanımız Şefik Çakıcıdan razı olsun, ben geçirdiğim rahatsızlık dolayısıyla bir haftadır hastanede tedavi görüyordum. Bu gün taburcu oluyorum. Köyümüze tankerle su getiren itfaiye görevlilerini karşılayamadığım için çok üzgünüm. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Köylerinin yayla olması dolayısıyla yaz mevsiminde evleri dolu olduğunu belirtip, kış öncesi kendisinden başka kimsenin kalmadığını da belirten Kızılgün, susuzluğun nedenini de açıklarken,

“Köyümüzün su deposuna su basan kuyulardaki motorun arıza yapması üzerine bir buçuk aydır, susuzluk çekiyoruz. Motorlar on yıllık. Yenilenmediği için sık sık arıza oluyor. İnşallah motorların yenilenmesi ya da tamir edilerek çalışır duruma gelmesiyle kesin çözüme kavuşuruz.” dedi.

Haber: Mahmut Coşkun

 

Boyabatsesi
Yaylada susuz kalan vatandaşın imdadına belediye yetişti.
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!