Boyabat’ta kuraklık nedeniyle “Yağmur Duası” edildi. 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyabat Beyazıt Camisinde Cuma namazında cami müezzini Mustafa Savaş tarafından “Su: Hayat ve Şifa Kaynağımız” konulu hutbede, vatandaşlara suyun bilinçli kullanılması ve israf edilmemesine ilişkin uyarılar yapıldı.

Savaş hutbesinde “Rabbimizin bizlere bahşettiği en kıymetli nimetlerden biri sudur. Kur’an-ı Kerîm’in ifadesiyle,“canlı olan her varlık sudan yaratılmıştır” ve suya bağımlı bir ömür sürmektedir. Su, hayatımızın kaynağı, toprağımızın bereketidir. Bedenimize sıhhat ve temizlik, çevremize rahmet ve güzellik su ile gelir.

Aziz dinimiz İslam, suyu ölçülü kullanmayı ve israf etmemeyi emreder. Su ibadet maksadıyla bile olsa asla israf edilmemesi gereken nadide bir nimettir.

Şükrümüzün gereği olarak, nimetin kıymetini bilelim, suyu kullanırken bilinçli davranalım. İhtiyacımızdan fazla su tüketerek geleceğimizi tehlikeye atmayalım. Diğer canlıların da hakkını ihlal ederek vebale girmeyelim.” dedi

Cuma namazının farzından sonra yağmur duası edildi.

Covid-19 salgını önlemleri kapsamında sosyal mesafeye uyulması dolayısıyla cami içine sığmayan cemaatin cami avlusu ve çevresindeki ara sokaklarda getirdikleri seccadeleri üzerinde namaz kılıp, yağmur duasına katıldıkları görüldü.

Kaynak:Mahmut Coşkun Boyabatsesi
Boyabat’ta kuraklık nedeniyle “Yağmur Duası” edildi. 
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!