Diyanet-Sen Sinop Şubesinden Diyanet’e destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet-sen Sinop şube Başkanı İbrahim Tekdemir şube yönetimi ve Sinop Merkez İlçe Başkanı ile beraber Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’e ziyarette bulundu.

Son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve diyanet mensuplarına ulusal ve yerelde yapılan saldırı ve hakaretlerle ilgili destek ziyaretinde bulunan Diyanet-Sen heyeti İl Müftüsü Ali Hayri Celik’e Diyanet, İşleri başkanımız başta olmak üze sahsınızda bütün Diyanet çalışanlarına yapılan hakaret ve saldırılarda bir kalkan olarak her zaman yanınızdayız diyerek desteklerini bildirdiler.  


Daha sonra Diyanet-sen Sinop Şube Başkanı İbrahim Tekdemir Diyanet-Sen Sinop şube yönetimi,  İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Müftü Yardımcısı, Birim Amirleri Divanet Vakfı Sinop Temsilcisi, Din Görevlileri Dernek Başkanı, Kur’an Kursları Dernek Başanı ve kurum personelinin katılımı ile bir basın acıkılması yaptı.

Diyanetimizin de Başkanımızın da Yanındayız”


Diyanet-Sen Sinop Şube Başkanı İbrahim Tekdemir, Diyanet İşleri Başkanlığımız ülkemizin en köklü ve saygın kuruluşlarından birisidir. Kurumumuzun saygıdeğer başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini söylemesinden dolayı sözde İnsan Hakları Derneği tarafından suç duyurusunda bulunulmasını kınıyor, Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” dedi.

Tekdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Diyanet-Sen olarak dün olduğu gibi bugün de ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların, çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Diyanetimize ve onun saygıdeğer başkanına yapılan acımasız saldırılara karşı olduğumuzu tek dil ve söylemle dünyaya haykırıyoruz. İslam’ın en temel yasaklarından olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini Diyanet İşleri Başkanımız söylemeyecekte kim söyleyecek. Zinanın ve eşcinselliğin zararları ortadayken insan hakları bahane edilerek bunun söylenmesine bile tahammül edilememesi neyin şımarıklığı ve azgınlığıdır. Herkes tarafından bilinmektedir ki sigara sağlığa zararlıdır. Birilerinin sigara içmesi sigaranın sağlığa zararlı olduğu gerçeğini değiştirmez. Sigara sağlığa zararsızdır da diyemezler. Zinanın eşcinselliğin ferdi ve toplumsal zararları ortadayken birileri zina yapıyor diye bunu normal görmemizi bizden kimse beklemesin. Kanunda bu yaptığınız suç olmaya bilir ancak bunun zararları ortadayken siz rahatsız oluyorsunuz diye başımızı kuma gömmeyeceğiz 

TOPLUM YAPIMIZA UYGUN DÜZENLEMELER YAPILMALI


Zina ve eşcinselliğin ferdi ve toplumsal zararları ortadayken bazı sözleşmelerle bunların suç olmaktan çıkarılması ve ülkemizin de bu sözleşmelere taraf olmasının toplumda onarılması zor zararlar açacağına dikkati çekerek “Bu kişilerin, Yüce Kitabımız Kur’an’da bunlarla ilgili ayetlerin söylenmesine bile tahammül edememesi bu sözleşmelerden aldıkları güç iledir. Yine bu güç iledir ki Türkiye’nin bu konuda en yetkili kişisi Diyanet İşleri Başkanı’nın yaptıklarının zararlarını söylemesinden dolayı onun hakkında suç duyurusunda bulunma ve görevden alınmasını talep etme cüretini gösterebiliyorlar. Devlet yetkililerimizi toplum yapımızı dinamitleyen bu tür sözleşmelere imza atmak yerine kendi toplum yapımıza uyan düzenlemeler yapmaya davet ediyoruz”.

DİYANET ÜMMET COĞRAFYASI İÇİN TEK UMUTTUR


Diyanetin ümmet coğrafyası için tek umut olduğunun altını çizen Tekdemir açıklamasında “Bu umut biterse dünya coğrafyasındaki mazlumlar çaresizliğe itilir. Vicdan yoksunu, inanç yoksunu bir millet olmaya doğru adım adım kayarız. Ne refahtan bahseden bir millet oluruz, ne de ezanı Kur’an-ı dinleye bilen bir millet oluruz. Bağımsızlığımızın sembolleri tek tek ellerimizden kayar gider. Türkiye adına aydınlık yarınlardan bahsedebilmek için bizim bir ve bütün olmamız gerekir. Dillerinden kin dökülenlerin Diyanet’e dair tek bir olumlu cümle kurmayanların Diyanet’in kucaklayıcı, yapıcı, aydınlatıcı ve aydınlık yüzünü görmeleri de imkânsızdır. Vatanlarını yabancılara şikâyet edenler bilmelidir ki Vatanlarını yaşanmaz bilenler, vatanlarını yaşanmaz kılanlardır” İfadelerini kullandı. 

DİB BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ


Tekdemir dönem dönem asılsız bahanelerle Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve onun değerli başkanlarının yıpratılmaya çalışıldığını hatırlatarak “Sözde insan hakları derneğinin bu kişilerin avukatlığını yaparak Diyanet İşleri Başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunmasını kınıyor sonuna kadar Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzun bilinmesi istiyoruz” diye konuştu.

Diyanet-Sen Sinop Şubesinden Diyanet’e destek
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!