Diyanetten uzaktan eğitimle Kur’an-ı Kerim dersi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop İl Müftüsü Mustafa Düzgüney, tüm Sinopluları Diyanet İşleri Başkanlığı, tarafından hayata geçirilen uzaktan eğitimle Kur’an-ı Kerim öğretim programına katılmaya davet etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı, tarafından “Haydi Türkiye Evden Kur’an Öğrenmeye” sloganıyla uzaktan eğitimle Kur’an-ı Kerim öğretim programı hayata geçirildi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren koronavirüs salgını nedeniyle evde geçirilen sürede Kur’an-ı Kerim okumasını bilmeyen vatandaşları için hayata geçirilen program hakkında bilgiler veren Sinop İl Müftüsü Mustafa Düzgüney, programa katılmak isteyen vatandaşların “www.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden başvuruda bulunabileceklerini söyledi. Düzgüney; “Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce başlatılan ve haftada 3 gün, günde 2 saat dersin yer alacağı ve  14 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın müracaat edebileceği  programa başvurularını “www.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılabileceklerdir.

İki tur şeklinde gerçekleştirilecek programın ilkine, 21 Aralık 2020-3 Ocak 2021 tarihleri arasında başvurular alınacak ve dersler 28 Aralık 2020-21 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacak. İkinci tur başvuruları ise 4–17 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacak ve dersler 11 Ocak – 7 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Engelliler için seçeneklerin de oluşturulduğu programa, Braille okumayı bilen görme engelliler ile işitme engelliler de başvuru yapabilecek. Ayrıca görme engellilerin durumlarını gösteren bir raporla başvurmaları halinde “Braille Kur’an-ı Kerim Elif-Ba’sı” ücretsiz adreslerine gönderilecek. İşitme engellilerin eğitimlerinde ise özel hazırlanan Elifba cüzü kullanılacak. Programa kayıt yaptıran işitme engelli vatandaşlar, “https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/Documents/Elif-ba.pdf” linki üzerinden kitabın PDF formatına ücretsiz olarak erişilebileceklerdir” dedi.

Diyanetten uzaktan eğitimle Kur’an-ı Kerim dersi
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!