SİNOPLU İŞ İNSANLARI FUARI BAŞLIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinoplu İş İnsanları Derneği (SİAD) tarafından organize edilen ve TOBB’nin resmi olarak izni ile gerçekleşecek olan Sinop’un ilk fuarı SİAD EXPO, kapılarını bugün açıyor. 

İstanbul Fuar Merkezinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Sinoplu İş İnsanları Fuarı, bugün düzenlenecek olan açılış töreni ile kapılarını açıyor. SİAD EXPO’ya 130 yatırımcı firma katılırken bazı firmaların yurt dışından katılmaları nedeni ile fuar uluslararası boyuta da taşınacak. SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan kendilerine duyulan güven nedeni ile 130 firma ve diğer katılımcılara teşekkür etti.

“SİNOP İÇİN BULUŞALIM, BİRLİKTE KAZANALIM”

“Sinop için buluşalım, Birlikte kazanalım” sloganı ile düzenlenen SİAD EXPO’nun açılışında siyaset ve bürokrasinin zirvelerinde yer alan çok sayıda kişinin yer alması bekleniyor. Çeşitli partilerin genel başkan ya da genel başkan yardımcısı düzeyinde açılışa katılacakları açıklanırken özellikle İstanbul Bürokrasisinin de üst düzeyde SİAD EXPO açılışında yer alacağı bekleniyor.  Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), Ticaret ve Sanayi Odası, MÜSİAD, İstanbul Sinopspor’un yanı sıra çeşitli spor kulüpleri, çeşitli vakıflar ve Sinop Üniversitesi’nin de açılışa katılacakları belirlendi.

SİNOPLU GAZETECİLER DE FUARA KATILIM SAĞLAYACAK

İş ve siyaset dünyasını bir araya getirecek olan SİAD EXPO’ya yoğun katılım bekleniyor. Birçok Bakanlığın açılışa temsilci göndereceği, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un ise açılışa katılacağı bildirildi. Sinop Valisi Köksal Şakalar’ın yanı sıra Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ve İlçe Belediye Başkanları da açılışa katılacakları bildirilirken, İstanbul Belediyelerinin önemli bir bölümü ve Kaymakamlıkların da SİAD EXPO’nun açılışında yer alması bekleniyor. Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetinin de 27 gazeteci ile katılım sağlayacağı fuara ayrıca Sinop’ta yayınlarını sürdüren 12 gazete 3 radyo ve haber ajanslarının imtiyaz sahipleri de katılacak. 

KOSGEB tarafından desteklenen SİAD EXPO hakkında konuşan SİAD Genel Başkanı Rafet ekonomik sıkıntılar nedeni ile çeşitli fuarların iptal edildiği bir dönemde hiç tereddüt etmeden kararlılıkla yollarına devam ettiklerini ifade etti. Orhan; “Tek amacımız var o da Sinoplu İş insanlarını bu fuar ortamında buluşturmaktır. Buluşmak, kaynaşmak ve hep birlikte kazanmak ana sloganımız oldu. Organizasyon kapsamında 130 dolayında firma Yeşilköy Fuar Merkezinde yerini alıyor. Bunu gerçekten bir başarı olarak görüyoruz. Bunu ayrıca bizlere olan bir güven olarak da değerlendirebiliriz. Bu nedenle tüm katılımcılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu fuara çok geniş bir kadro ile çok ciddi bir şekilde hazırlandık. Başta yönetim kurulumuz olmak üzere bu fuara emek veren tüm arkadaşlarımıza dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu fuardan Sinoplu İş İnsanlarımız mutlaka kazançlı çıkacaklardır. Ayrıca fuarın Sinop’umuza da önemli katkıları olacaktır. Bundan eminiz” dedi.

SİAD Genel Başkanı Rafet Orhan, Sinop basınının da geniş bir katılım göstermesiyle ilgili olarak da “İlimizin basını belki de ilk kez bu denli kalabalık bir şekilde topluca İstanbul’da bir etkinliğe katılıyor. Duyarlılıkları nedeni ile tüm basın mensubu dostlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bugün ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak olan SİAD EXPO 22 Aralık tarihine kadar devam edecek.

SİNOPLU İŞ İNSANLARI FUARI BAŞLIYOR
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!