Sinop İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle Sabahattin Ali Kültür Merkezinde ‘Fotoğraf ve Resim Sergisi’ düzenlenen tören ile açıldı. Sergiyi vatandaşlar 10.00 ile 18.00 saatleri arasında gezebilecek.

Sergi açılışında konuşan İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle hazırlanan sergide yıl içerisinde emniyet müdürlüğü tarafından yapılan faaliyetlerle ilgili fotoğraflar, emniyet müdürlüğü teçhizatları, bilgilendirici broşürler ile ilkokul öğrencileri tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili resimlerin yer aldığını söyledi.

Çetiner, sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek serginin 10.00 ile 18.00 saatleri arasında vatandaşların gezebileceği bilgisini verdi.

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan ise Cumhuriyetin 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde çocukları hazırlamış olduğu resimler ve emniyet müdürlüğü tarafıdan gerçekleştirilen etkinliklerin fotoğraflarının yer aldığı sergide emeği geçen herkese teşekkür etti.

Atatürk’ün ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünden hareket ederek yarınlarımızın teminatı çocuklarımızı kültür ve sanatla buluşturmaya devam edeceklerinin altını çizen Vali Özarslan sözlerini şöyle sürdürdü; ” Bu gerçeklikle hareket ederek çocuklarımızı güzel sanatlarla, müzikle, sporla, resimle, tiyatro ile buluşturuyoruz ve buluşturmaya da devam edeceğiz. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum. Sergimiz hayırlı olsun, emeği geçen çocuklarımızı da tebrik ediyorum”.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek açılışı yapılan sergide katılımcılar sergiyi gezerek sergideki eserler hakkında bilgi aldı. Sergide polis maskotu ‘Kanka’ ile fotoğraf çektirerek keyifli dakikalar geçirdi.

Sergi açılışına Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Minoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhitdin Yılmaz, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, kurum müdürleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.