Neydik Ne Olduk?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3629 hasta 75 ölüm, ben bu yazıyı bitirip sizler okuyana kadar kim bilir kaç bin kaç yüz olacak.

11 Marttan bu yana hiç oturup düşündünüz mü?

Ne kadar kötü değil mi, o mekan senin bu mekan benim diye gezerken sosyal medyada sahte mutluluk fotoğrafları paylaşırken tanıdığımız tanımadığımız insanların fotoğraflarını beğenip bir haberi bir bilgiyi es geçerken kimse evimize gelmesin aman evimiz batmasın diye düşünürken çocuklarımız okula gitsin ben rahat rahat gezsem öğretmenler uğraşsın derken dışarda bi hayat yaşayıp evdeki eşimize çocuklarımıza karnınız doyuyor ya sizinlemi uğraşacagım derken büyüklerimizi çınarlarımızı aramayıp bayramlarda onları ziyaret etmek yerine beş yıldızlı otellere sahil kenarlarına koşarken…

Ne hale geldik değil mi?

Sağlığın özgürlüğün büyüklerimizin eşimizin çocuklarımızın ve dostlarımızın kıymetini anladık mı?

Beden ve ruh temizliğimizin üstümüze giydiğimiz en marka kıyafetlerden o lüks mekanlardan daha önemli olduğunu anladık değil mi?

Evinizde sürekli virüs için temizlik yaparken durupta kendinize keşke çocuklarım dağıtsa misafirlerin çocukları dağıtsa dökse kirletsede öyle temizlik yapsam dediniz mi?

Uzaktan eğitim ile öğretmenlerin kıymetini anladınız mı?

Öğretmenlerin biz velilere sürekli dediği yeni nesilde ki eksik olan davranış ve sorumlulukları gördünüz mü?

Büyüklerimizin çınarlarımızın sitemlerini haklı buldunuz mu?

Velhasıl…

İşin özü biz Müslümanları biz Türkleri bizi biz yapan değerleri kaybettiğimizi anladınız mı?

Elbette bu felakette bitecek belki sen belki ben öleceğiz veya uğrayıp gidecek oldu ki sağ kaldın sonra ne olacak.Vurdum duymaz bencil sorumsuz olarak yaşamaya devam mı edeceksin?

Ben mi?

Ben çok düşündüm ve olduğum anda da daha sonrasında da ‘SON GÜNÜMMÜŞ’ gibi yaşayacağım.

Yoo…

Yanlış anlamayın hergün vur patlasın çal oynasın bidaha mı gelicez dünya ya tarzında degil.Son günümmüş gibi Rabbime dönüp son namazımı kılar gibi son duamı son tövbemi eder gibi ibadetimi yapacağım.

Arkadaşlarımla ailemle cocuklarımla son konuşmammış gibi güzel kalıcı sohbetlerim olacak.Yemeklerimi son yemeğimi yapıyormuş gibi sevgiyle tadlandıracağım.Herşeyi hayatı son günümmüş gibi yaşayacağım.

Kırmadan dökmeden kırılmadan dökülmeden yapacağım.Bunu sizede öneririm.

Son olarak…

İdlip’te sınır da bizim için bu vatan için bekleyen #askerlerimiz var.Sen #evdekal hastanelerde bizim için canla başla çalışan #sağlıkpersonelimiz var. Sen #evdekal sokaklarda bizim için #güvenlikgüçlerimiz var.Sen #evdekal kamuda bizim için çalışan #kamugörevlilerimiz var.Sen #evdekal
TÜRKİYE İÇİN…DEVLET VAR..! Sen #evdekal

Evdehayatvar hiç birşey yapamıyorsan otur koltuğuna bu yazdıkları mı bir düşün.

Bunları biliyorduk zaten de bilmemezlikten mi geliyorduk.Bunları halen içimizde bilmeyenler sorumsuz insanlar var.Hadi kardeşim bencilsin anladık da kendin için ailen için toplum için TÜRKİYE için…#EvdeKal #birliktebaşaracağız#birlikteyeneceğiz

Yeterki

Sen

EvdeKal

Saygılarımla…

Adım Huzur!

Neydik Ne Olduk?
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!