İl Özel İdaresi’nden şehitlerimize vefa

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Özel İdaresi tarafından, Sinop merkez ve ilçelerde bulunan Şehit mezarlarında yenileme ve bakım çalışması yapılıyor.

Yapılan çalışma kapsamında 81 Şehit mezarının 29’u yeniden yapılırken, 52 Şehit mezarlığında ise bakım onarım çalışması uygulandı. Çalışma kapsamında bazı şehit mezarları yönetmeliğe uygun şekilde yenilenirken, bazı şehit mezarlarında ise bayrak direkleri, şehit fotoğrafları ve baş taşları değiştirildi.

ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRALARINA SAYGIYLA ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK

Şehitlerimizi her daim minnet ve şükranla andıklarını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, “Ülkemizin bölünmez bütünlüğü adına şehitlerimizin ve gazilerimizin vermiş oldukları mücadele her zaman akıllarımızda yer alacaktır. Onlar bizim bu topraklarda özgürce yaşayabilmemiz ve al bayrağımızın şerefle dalgalanması için canlarını verdiler. Şehitlerimiz vurulunca değil unutulunca ölürler. Bu şiar ile biz de onların aziz hatıralarına saygıyla çalışmalarımızı tamamladık. Biliyoruz ki, onlar için ne yapsak az. Onları hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacağız. Bu konuda var olan hassasiyetimiz her yıl devam edecek. Bu vesileyle milletimizin huzur ve güvenliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve teminatı için canlarını vererek şehit olma payesine ulaşan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Vitrinhaber

 

İl Özel İdaresi’nden şehitlerimize vefa
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!