20. Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerinde Sinop Mantısı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Tuzla’da sona erdi.

Tuzla Belediyesi’nin ev sahipliğinde 30 ülkeden bin 500 yarışmacının 78 farklı kategoride yarıştığı mutfak günlerinde dünyanın zengin yemek kültürleri sergilendi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Dünyanın zengin yemek kültürlerinin Tuzla’dan Türkiye’ye yayılmasından ötürü mutluluk duyuyoruz” dedi.

‘Dünyanın Lezzeti Burada’ sloganı ile Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından ‘kıtalar arası’ ünvanı alan Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri; İsveç, Almanya, İspanya, Fas, Cezayir, Makedonya gibi 30 farklı ülkeden 78 farklı kategoride bin 500 yarışmacı ve 70 özel jürinin katılımıyla Tuzla’da yapıldı.

13-16 Aralık tarihleri arasında devam eden festival kapsamında Türk öğrenci ve genç şefleri de uluslararası düzeyde yarışma imkanı buldu.

Düzenlenen programa; Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) Başkanı Bayram Özrek, aşçılar ve vatandaşlar katıldı.

Sinop Gastronomi Kültür Turizm Derneği Başkanı Halime Şahin açıklamasında;

Şadi Yazıcı Sinop Mantısını hem yaptı hemde 100 puan verdi. Lezzetini öve öve bitiremedi ve kıymetli Eşi Fatma Yazıcı ile birlikte mantı kapattılar .

Bir hayaliniz varsa çok calışarak başarıyı yakalarsınız. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen yüzlerce chef lere Sinop Mantısı ikramı yaptık ve tam not aldık.Çok şükür bin şükür dedi.

20. Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerinde Sinop Mantısı…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!