Sinop’ta Covid-19 Denetimleri Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu,  İçişleri Bakanlığımızın talimatı ile Türkiye  genelinde devam eden Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan denetimlere katıldı.

Tüm Türkiye’de eş zamanlı yapılan denetimlerde görevli ekipler tarafından  vatandaşlara sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske takmaları konusunda uyarılarda bulunulurken, denetimlere katılan Vali Erol Karaömeroğlu, Kıbrıs Caddesi ve Tersane Mevkii esnaflarını ziyaret ederek hem tedbirlere uyumluluğu kontrol etti, hem de vatandaşlar ve esnaflara maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda hatırlatmalarda bulundu.Denetimler esnasında yoldan geçen toplu taşıma araçlarını ve hususi araçları da durdurarak, sürücü ve yolculara maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda hatırlatmalarda bulunan  Vali Erol Karaömeroğlu, Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyan vatandaş ve esnaflara teşekkür etti.

Vali Erol Karaömeroğlu, Kıbrıs Caddesi ve Tersane Mevkiinde Covid-19 Tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen denetimler sonrasında Basın Mensuplarına yaptığı açıklamada; “Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganıyla tekrar denetimlere başladık. Bu konuda farkındalık ve duyarlılık oluşturmaya çalışıyoruz. Kamu sağlığı için, sağlımıza dikkat çekmek için ve insanlarımızı bilinçlendirmek ve bu konuda duyarlı hale getirmek için bu yapılan denetimler devam edecek. Bu mücadele inşallah yoğun denetim ve tedbir ile kazanılacak. Ve inşallah çocuklarımızı okullarına kavuşturacağız. Tüm Sinop’lu hemşehrilerime maske, mesafe ve hijyen kurallarına uydukları için teşekkür ediyorum’’ dedi.

Vali Erol Karaömeroğlu’na denetimler sırasında Belediye Başkanı Barış Ayhan,Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin ve Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Mehmet Yüksel de eşlik etti.
Sinop’ta Covid-19 Denetimleri Devam Ediyor
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!