Atatürk’ün Sinop’a gelişinin 95’inci yılı kutlandı

featured
Sinop'ta, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kente gelişinin 95'inci yıl dönümü dolayısıyla kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi. ( Kenan Türkseven - Anadolu Ajansı )
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sinop’a gelişinin 95. yıl dönümü, kentte düzenlenen bir dizi tören ve etkinliklerle kutlandı.

Vali Özarslan ve Belediye Başkanı Barış Ayhan buradaki törenden sonra Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, sonrasında saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı sonrası Vali Özarslan, Atatürk’ün Sinop’a geldiğinde istirahat ettiği bugün Adliye Sarayı olarak kullanılan binada bulunan şeref defterini imzaladı.

Şeref defterinin imzalanmasının ardından Mehmet Akit Ersoy Ortaokulu önündeki Atatürk Anıtı önünde Atatürk’ün Sinop’a gelişi ve Harf İnkilabı töreni gerçekleştirildi. Tören kara tahta önünde harfleri tanıtan Atatürk’ün bir hamalla yaptığı konuşmanın canlandırılmasıyla son buldu.

 

 

 

 

İha

Atatürk’ün Sinop’a gelişinin 95’inci yılı kutlandı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!