Sinop‘un Ayancık ilçesinde 11 Ağustos 2021’de yaşanan büyük sel felaketinin izleri siliniyor. 16 kişinin yaşamını yitirdiği büyük felaket ardından afetzedeler için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşası tamamlanan 79 konut kurayla hak sahiplerine teslim edildi.

İlçede düzenlenen kura ve anahtar teslim törenine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum telefonla katıldı. 79 yeni konutu Ayancık halkı ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bakan Kurum, sel felaketinin tüm izlerini silmeye devam ettiklerini söyledi.

Bakan Murat Kurum, “Tüm yeni evlerimiz, yeşil alanlarımız, sosyal donatılarımızın, Karadenizin incisi Sinop’umuz için, Ayancıklı kardeşlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ise yaptığı konuşmada, felaket ardından ilçeyi yeniden ayağa kaldırmak için birçok çalışmanın yapıldığını kaydetti.

Yıkılan alanların tekrar inşa edilerek tekrar ilçe halkının hizmetine sunulduğunu dile getiren Nazım Maviş, “Afet konutlarımızdan 79 tanesini yaptık ve bugün kurasını çekiyoruz. Bizden yıllarca Ayancıklı vatandaşlar TOKİ konutu istemişti. İnşallah geride kalan hak sahibi vatandaşlarımızın da ihtiyacını karşılayacak yeni konut yapımına başlanacak. Ayancık halkımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından noter huzurunda kura çekimi yapılarak konutların anahtarları hak sahiplerine teslim edildi.

detail-photo-fancybox-1detail-photo-fancybox-2