Müge Anlı’nın Programın’da Sinop Türkeli’deki Şüpheli Yangın Araştırılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’un Türkeli ilçesine bağlı Yazılı köyünde 22 Nisan 2019’da çıkan yangında Özkaya ailesine ait müstakil ahşap binada çıkan yangın sonrasında aileden 3 kişiye ulaşılamıyor. Müge Anlı ile Tatlı Sert programının ekrana taşıdığı olay akıllara durgunluk veriyor.

Bir anda çıkan ve büyüyen alevler arasında kaldıkları tahmin edilen Özkaya ailesinden 105 yaşındaki Hanife Özcan, 28 yaşındaki Nurten Özkaya’ya ve 4 yaşındaki oğlu Ramazan Özkaya’nın kemiklerine ulaşılamadı. Ahşap evde gündüz saatlerinde çıkan evde 3 kişi hayatlarını mı kaybettiler yoksa kayıplara mı karıştılar hala meçhul…

Evde olan 3 kişiye ne oldu?

Özkaya ailesinin bulunduğu evde çıkan yangının üzerinden bir yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen olaydaki hala sır perdesi aralanmadı. Hanife Özcan, Nurten Özkaya ve 4 yaşındaki oğlu Ramazan Özkaya’nın yangında öldüklerine dair bugüne kadar hiçbir ize rastlanmadı. Nurten Özkaya’nın eşi Erdal Özkaya kafasındaki soru işaretlerinin giderilmesi için atv’nin fenomen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert’e başvurdu.Yangının elektrik sigortalarından çıktığının söylendiği Erdal Bey neden eşinin herhangi bir camdan dışarı çıkmadığını anlamadığını söyledi. Evin kundaklandığını düşünen Özkaya, Müge Anlı ve ekibinden yardım istedi.

Erdal Bey’in annesi Şaziye Özcan, hayvanları otlatmak için dışarıda olduğunu olayı duyunca hemen eve koştuğunu ama yangının her yeri sardığını belirtti. Annesinin 105 yaşında olmasına rağmen çok atik biri olduğunu ve hızlı yürüyebildiğini söyleyen Şaziye Hanım, bir çok eşyanın yanmadığına dikkat çekti. Evlerinde bir araba parasının yanı sıra 2.000 Euro, ayrıca 2.500 TL daha para olduğunu anlattı. Araştırmacı gazeteci Müge Anlı, köyde ilginç iddialar dolaştığını belirtti.

Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, Hafta içi her gün seyirciyi ekran başına kilitleyen Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor…

Kaynak:haber.atv.com.tr

Müge Anlı’nın Programın’da Sinop Türkeli’deki Şüpheli Yangın Araştırılıyor
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!