Erfelek’te vatandaşlara kestane fidanı dağıtıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Erfelek ilçesinde gerçekleştirilen 2. Kestane Festivalinde vatandaşlara gal arısına dayanıklı kestane fidanı dağıttı.

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Erfelek‘te düzenlenen 2. Ketane Festivalinde vatandaşlara gal arısına karşı dayanıklı ketane fidanı dağıttı.

Vali Mustafa Özarslan ve eşi Reva Beray Özarslan festival alanında yöresel ürünlerin bulunduğu stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

Festivalde ayrıca Erfelek Belediyesi ve İnesökü Köyü Muhtarı Nihat Günay’ın girişimleriyle, Gal arısına dayanıklı fidan projesini gerçekleştiren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde görevli Akademisyen Prof. Dr. Ümit Serdar’dan bilgi alan Vali Özarslan, vatandaşlara Gal arısına dayanıklı kestane fidanı dağıttı.

Kestanesinin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için bilimsel mücadelenin oldukça önemli olduğunu belirten Özarslan, bu önemli projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

 

 

 

Vitrinhaber

Erfelek’te vatandaşlara kestane fidanı dağıtıldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!