Gerze’de Sel Alarmı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’ta etkili olan sağanak nedeniyle Gerze ilçesindeki bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Özellikle Cumhuriyet ve Çarşı mahallerindeki bazı ev ve iş yerlerini su basarken, caddelerde de hasar oluştu.

Sabaha karşı yaşanan yoğun yağmurda Cumhuriyet Mahallesi ve Çarşı Mahallesi’nde etkili oldu. Etkili olan yerlerde m² başına 17 kg. yağmur düşerken, mahalle sakinleri sel felaketiyle karşı karşıya kaldı.

Yaşanan felakette can kaybı yaşanmamasının en büyük teselli olduğunu belirten Başkan ŞENSOY konuyla ilgili yaptığı açıklamada; 

“08.01.2020 sabah saatlerinde yaşanan yoğun yağmur sebebiyle Cumhuriyet Mahallesi ve Çarşı Mahallesi’nin bazı kesimlerinde ikamet eden vatandaşlarımız sel felaketiyle karşı karşıya kaldı.Telefon gelmesinin ardından ekiplerimizle birlikte müdahale için felaketin yaşandığı bölgelere gittik ve el birliğiyle su tahliyesini gerçekleştirdik.M² başına düşen 17 kg.lık yağmur sonucunda bir evimiz maalesef kullanılamayacak hale geldi.Can kaybı yaşanmaması en büyük tesellimiz.Mal kaybının ise telafisi her zaman yapılır.Mağduriyetlerin giderilmesi hususunda Gerze Belediyesi vatandaşının yanındadır.Olay yerine anında müdahale eden ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.Yaraları birlikte saracağız.Tüm vatandaşlarıma geçmiş olsun diyorum.” dedi.

Sel felaketinden sonra Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy hasar tespitinde bulundu.

Gerze’de Sel Alarmı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!