Sinop her zaman senin yanında Mustafa TAŞ…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu tarafından Cengizhan Şimşek’in ödül ve derecelerinin iptal ve iadesine karar verilmesi ile 2022 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Mustafa Taş ilan edilmiş ve kemer’in teslim edilmesi bekleniyor.

Kırkpınar Başpehlivanı ilan edilen Sinop/Durağanlı Mustafa Taş, “Emin olun ben de başpehlivanlığı bu şekilde almak istemezdim ama ortada bir yanlış varsa federasyonların veya ilgili kurumların bu yanlışı düzeltmek de en hakiki görevidir.” dedi.

Tüm bu gelişmelerden sonra güreş ve spor camiasından ve Mustafa Taş’ın Sinop’ta ve diğer büyük şehirlerde yaşayan hemşehrilerinden büyük destek geldi.Her zaman Taş’ın yanında olduklarını ve sonuna kadar destek olacaklarını sosyal medya üzerinden dile getirdiler.

Ayrıca Kırkpınar Başpehlivanı hemşehrimiz Mustafa Taş sosyal medya hesabından son olarak yaptığı açıklama da;

Öncelikle Tüm Ülkeme Ramazan ayının hayırlı bereketli geçmesini diliyorum.

Bildiğiniz üzere bir sürecin içerisindeyiz.

Bugüne kadar SUSTUM.. SUSTURULDUM…

Güreş camiamız ve Türk sporu zarar görmesin, biz zarar görmeyelim diye cok uğraştım. Ama gördüm ki artık gün susma günü değil gerçeklerin ortaya çıkma günü. Benim davulla zurnayla kutlamaya gittiğim söylenmiş eğer bunu ispatlayamazsan omurgasızsın.

Buradan federasyon baskanı İbrahim TÜRKİŞ’i Beledıye Baskanı Recep GÜRKAN’ı kamuoyuna açıklama yapmaya davet ediyorum.

Kendilerine kesinlikle davul çalmasın basın toplantısıyla sade bir tören olsun dedim. Ve ben bu töreni oteleyebildiğim kadar öteledim. Yağlı güreş camiasının en üst isimleri bu sürecte şahidimdir.

Cengizhana gelınce…

Madem okadar tertemiz çıktın o sahaya ,neden Kırkpınar öncesi hazırlığı olan antrenman sürecinde test vermekten kaçtın ?

Doping testinden 4 kere kaçan 38 tane bildirime cevap vermeyen 1 yıl ceza alıp cezasını bildiği halde bunuda kendısı kabul eden Cengizhan, cezan olmasına rağmen siyasetle bir şekilde sahaya cıktın ve birinci oldun.

Sonrasında ben temizim diyorsun.Test vermediği sürede (Kırkpınar a hazırlık sürecinde) kötü yollara başvurup sonrasında temizlenip geldiğini bize nasıl inandıracaksın hadi seyirciyi kandırdın bizi nasıl kandıracaksın.

Şöyle anlatıyım araç kullanırken trafik polisi sizi durduruyor ve ihbari cekiyor durmuyorsunuz 1 değil , 2 degil ,3 değil, 4 kere  bir şöför trafikten neden kaçar?

1- Alkollüdür.
2- Ehliyeti yoktur.
3- Yasa dışı bir işle meşguldür.
4- Aranması vardır.

Ama her seferinde utanmadan mağdura yatıyorsun.

SUÇLUSUN Cengizhan…

Benmi dedim kullan benmi dedim KAÇ…

Ben Mustafa TAŞ olarak bu saatten sonra gemileri yaktım belgelerle bi vıdeo cekıcem  Cengizhanda arkadasındaki güçlerde biraz delikanlıysa…

HODRİ MEYDAN..! dedi.

 

Sinop her zaman senin yanında Mustafa TAŞ…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!