Şiddetli fırtına zarar verdi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkeli-Çatalzeytin karayolunun tek şeridi ulaşıma kapandı

 

Sinop’un Türkeli ilçesinde, şiddetli fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar, ulaşımda aksamalara neden oldu.

 

İlçede dün gece saatlerinde şiddetli fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar, D-010 Karayolunun Türkeli-Çatalzeytin karayolunda ulaşıma aksamalara neden oldu.

 

Dev dalgalar nedeniyle çift şeritli yol taş ve molozla kaplandı. Karayolları ekipleri, söz konusu bölgede gece saatlerinden itibaren çalışmalarını sürdürerek, çift şeritli yolun tek şeridini ulaşıma açtı.

 

Karayolları ekipleri, sahil kısmındaki diğer şeridin de temizlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Türkeli-Çatalzeytin karayolunun tek şeridi ulaşıma kapandı

 

 

Ayancık’ta dev dalgalar iş yerlerine zarar verdi

 

Ayancık’ta dev dalgalar iş yerlerine zarar verdi

Sinop’un Ayancık ilçesinde dün gece etkili olan şiddetli fırtına ile birlikte sahilde oluşan dev dalgalar, iskele meydanındaki bazı iş yerlerinde zarara neden oldu.

İlçede sahilde bulunan bazı işletmelerde hasar oluşurken, belediye ekipleri dev dalgalarla sürüklenen plaj kabinlerini bulunduğu yerden alarak güvenli alana götürdü.

İlçe sahilinde dev dalgaların uğrattığı hasar, gün ağarınca ortaya çıktı. İskele Meydanı ve Hakan Ünsal Caddesi yolu dev dalgaların getirdiği taş ve molozlar yığınına dönüştü. Belediye ekipleri, sabah saatlerinde etkisini kaybeden dev dalgaların ardından sahilde temizlik çalışmasına başladı.

 

Sert lodos yarım asırlık ceviz ağacını yıktı

 

Sert lodos yarım asırlık ceviz ağacını yıktı

Sinop’un Gerze ilçesine bağlı Abdaloğlu köyünde yarım asırdan fazla bulunan ceviz ağacı şiddetli lodosa yenik düştü.

Sinop’ta iki gün süren sert lodos hayatı felç etti. Sinop genelinde birçok yerde ağaçlar devrildi, çatılar havalarda uçuştu, birçok ev ve iş yeri zarar gördü. Sinop’un Gerze ilçesine bağlı Abdaloğlu köyünde Havva Gümüş’ün bahçesinde bulunan yarım asırdan fazla mazisi olan ceviz ağacı şiddetli lodosa dayanamadı. Gümüş’ün baba emaneti olan ceviz ağacı kökünden çıkarak devrildi. Ağaç sahibi Havva Gümüş, yaptığı açıklamada “Bu ağacımız çok rüzgarlar gördü. Çok lodoslar gördü ama bu lodos çok kuvvetliydi bu yüzden dayanamadı yıkıldı. Rahmetli babamın hatırası şiddetli lodosa dayanamadı. Koskocaman ceviz ağacımız, yılların çınarı ağacımız 70-75 senelik bir ağaçtı yıkıldığı için çok üzgünüz” dedi.

Şiddetli fırtına zarar verdi…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!