6-7 Ocak 2024 tarihinde başlayacak olan ve 9 takımın yer alacağı Sinop 1. Amatör Büyükler Liginde Ayancık Belediyespor, Boyabat Çeltik, Erfelekspor, Gerzespor, Gerze Belediyespor, Saryeş Spor, Sinopspor, Sinop 1957 spor ve Türkeli Belediye Esnafspor takımları mücadele edecek. Sezon sonunda şampiyon olan takım direkt olarak Bölgesel Amatör Ligine  (BAL) yükselecek.

9 kulübün mücadele edeceği 2023-2024 futbol sezonu Sinop 1. Amatör Büyükler Liginde fikstür çekimi Sinop İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Fikstür çekimine Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ayhan Özhan, Sinop İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Yağcı, TFF Sinop İl Temsilcisi Caner Çobantürk ile birlikte Kulüp Başkanları ve temsilcileri katıldı.

Sinop ASKF Başkanı Ayhan Özhan fikstür çekiminde yaptığı açıklamada 2023-2024 sezonu Sinop 1. Amatör Büyükler Liginde mücadele edecek takımlara sağlıklı, başarılı ve kazasız belasız bir sezon diledi.

TFF Sinop İl Temsilcisi Caner Çobantürk ise heyecan ve sporun birleştirici gücünün en iyi şekilde yaşanacağı sezon için bütün sporseverleri stada beklediklerini söyledi.

Gerçekleştirilen fikstür çekimde ilk hafta eşleşmeleri ise şöyle; Erfelekspor-Gerzespor, Saryeş Spor Kulübü-Türkeli Belediye Esnafspor, Sinopspor-Sinop 1957 Spor, Boyabat Çeltik-Ayancık Belediyespor, Gerze Belediyespor ise haftayı bay geçecek.