Sinop genelinde Covid 19 salgını son durum

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop il genelinde koronavirüs salgını sebebiyle şimdiye kadar 195 pozitif vaka meydana geldi.Meydana gelen vakaların 65′i ise tedavilerinin ardından taburcu oldu.

Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisine alan Covid 19 Pandemisinde Sinop İl Genelinde 195 vakanın meydana geldiği öğrenildi.Bu hastalardan 65 kişinin tedavisinin başarılı olduğu ve taburcu oldukları belirtildi.Şimdiye kadar 8 kişi hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz günlerde Sinop valiliği tarafından açıklanan bilgide vakaların daha çok Durağan,Boyabat,Saraydüzü kaynaklı olduğu belirtilmiş buna göre önlemler artırılmıştı.Alınan önlemler neticesinde Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne ek olarak Boyabat 75.Yıl Devlet Hastanesi‘nde de tedavi süreci başlatılmış ve 16 hasta tedavisin ardından taburcu edilmişti.

Taburcu edilen hastalar yurtlarda izolasyon süreleri boyunca kontrol altında tutuluyor.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi eski binasının da önümüzdeki günlerde pandemi hastanesi olarak hizmet vermesi yönünde çalışmaların başladığı öğrenildi.

Sinop genelinde Covid 19 salgını son durum
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!