Sinop’ta seferberlik: 10 günde binlerce siperlik ürettiler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’ta sağlık çalışanlarının kullanımına sunulmak üzere Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı gençlik merkezlerinde 10 günde 8 bin yüz koruyucu siperlik maske üretildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı gençlik merkezlerinde toronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında sağlık çalışanları için koruyucu siperlik maske üretimi gerçekleştirildi. 

Sinop,Ayancık,Boyabat,Gerze,Türkeli ve Durağan Gençlik Merkezlerinde görevli Gençlik Liderleri ve Sinop Gençlik Spor İl Müdürlüğü çalışanları Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından alınan maske yapımımda kullanılan malzemeler ile Koronavirüs (Covid-19)  tedbirleri kapsamında 10 günde 8 bin adet koruyucu siperlik maske üretimi gerçekleştirildi.

Sağlık çalışanları için üretilen toplamda 8.000 adet Koruyucu Siper Maskeler Sinop Atatürk Devlet Hastanesine, ilçe devlet hastanelerine, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerine, eczanelere,112 Acil Servislerine, il ve ilçe emniyet müdürlüklerine, postane çalışanlarına, Aile Sosyal Politikalar Huzurevi çalışanlarına, AFAD’a, Sinop Üniversitesine, diğer tüm kurumlara dağıtıldı ve dağıtılmaya devam ediyor. 

Sinop’ta seferberlik: 10 günde binlerce siperlik ürettiler
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!