Sinop Tarihi Cezaevi Restorasyonuna Başlanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop Tarihi Cezaevi Restorasyon projesi tamamlandı.Yüklenici firma tarafından en kısa sürede inşaata başlanacak.

Vali Erol Karaömeroğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Hakan Tanrıverdi, beraberindeki heyet ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun ile bir araya gelerek, Sinop Tarihi Cezaevinin Restorasyon çalışmalarında gelinen son aşamaları görüştü.

Vali Erol Karaömeroğlu, gerçekleşen görüşmenin sonunda yaptığı açıklamada; Projeye, Sinop Tarihi Cezaevinin yanı sıra 1 Milyon 600 bin Euro’ya mal olacak olan İç Kale Surlarının, Çocuk Islahevinin ve eski Buzhane Binasının da restorasyona dahil edileceği bilgisini verdi.

Vali Karaömeroğlu; uzun zamandır Restorasyon hazırlıkları devam eden Tarihi Cezaevinde en kısa sürede inşaata başlanacağı ve hız kesmeden çalışmaların tamamlanmasıyla tarihi cezaevinin yeni bir yüze kavuşarak İlimiz Turizmine çok büyük katkılar sağlayacağını söyledi.Sinop Şehir Meydanı Projesi kapsamında yıkılacak olan binalar ile 300 metrelik kale surlarının da önünün açılacağını ve tarihi miraslarımızı gün yüzüne çıkararak Sinop’umuzu çok güzel bir görüntüye kavuşturacakları ifadelerini kullandı.

Valilik Makamında gerçekleşen görüşmede, Sinop Tarihi Cezaevi Restorasyonunun Proje Bileşenleri, Bakanlık Müşavirliği, Yüklenici Firma, Bakanlık ve Denetleyici Samsun Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürlüğü’nün koordinasyonunda bir araya gelerek, iştirakin oluşturulması, projenin başlatılmasına start verilmesi ve teknik konularda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Sinop Tarihi Cezaevi Restorasyonuna Başlanıyor
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!