merve-kayacanin-masal-sarkisi-zirveye-tirmaniyor-kq7v

Sinop’lu sanatçı Merve Kayacan’ın ‘Masal’ adlını verdiği yeni şarkısı…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Hemşehrimiz Merve Kayacan’ın hayranlarının merakla beklediği şarkısı büyük ilgi gördü. TRT sanatçısı Kayacan, yapımcılığını da kendisinin üstlendiği yeni teklisi “Masal”ı, Kuvars Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu. Sözü ve müziği Saki Çimen’e ait olan bestenin aranjör koltuğunda Ozan Sarıboğa var. İstanbul Strings’in de eşlik ettiği şarkının klibini yönetmen İrem Haykır, görüntü yönetmenliğini ise Murat Tuncel yaptı.

Büyük beğeni toplayan şarkı, yayınlandığı günden itibaren tüm dijital platformlarda üst sıralarda listeye girerek zirveye doğru tırmanıyor.

 

Merve Kayacan Kimdir?  

 

Merve Kayacan

 

1990 yılında Sinop’ta doğdu.  İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Bu süre zarfında Gençlik ve Spor  Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yarışmalarda Türk Halk Müziği dalında 1. lik ve 3. lük ödülleri  aldı. 2007 yılında Sinop Belediye Konservatuvarı THM Bölümü’nden mezun olup, yine aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nü ve TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu sınavlarını kazandı.

Okul hayatı boyunca başta Prof. Dr. Can Etili ve Prof. Erol Parlak olmak üzere bir çok değerli hocalardan üslup, tavır ve yorum dersleri, Engin Şafak GÜRLER ve İrfan Kurt gibi değerli hocalardan da bağlama dersleri aldı. Ayrıca TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler Korosu Şefi Mehmet ERENLER ile solist ve korist olarak çalıştı.

2009-2010 yılları arasında TRT Müzik’te yayınlanan TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler Korosu Şefi  Zafer Gündoğdu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Aşk İle’ ve ‘Gece Mavisi’  adlı programlarda vokal ve solistlik görevlerini üstlendi.  Aynı zamanda bu tarihlerde Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen  kültür etkinlikleri çerçevesinde şahsi konserini verdi. 2010-2012 yılları arası TRT Müzik ve TRT Avaz kanallarında ortak yayınlanan ‘Türkü Söylemek Lazım’ adlı programda solist olarak yer aldı.

2011 yılında Ulus Müzik tarafından hazırlanan ve dinleyiciye sunulan ‘Yedi iklimin nefesi, bir ülkenin sesi Türkülerimiz’ adlı albümde değerli Türk Halk Müziği sanatçıları Zara, Orhan Hakalmaz ve Sümer Ezgü gibi isimlerle türküle r seslendirdi.

2012-2013 yılları arasında şef  Zafer GÜNDOĞDU’nun hazırlayıp sunduğu TRT Müzik kanalında her hafta canlı olarak  yayınlanan ‘Can-ı Gönül’ adlı programda yer aldı.

2013 yılında Isparta Valiliği öncülüğünde hazırlanan ‘Isparta Türküleri’ adlı albüm projesinde Hüseyin TURAN ve Nida ATEŞ gibi önemli isimlerle yer aldı.

Yine 2013 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Etkinlikleri Müdürlüğü bünyesinde İstanbul’un çeşitli semtlerinde yer alan kültür merkezlerinde şahsi konserlerini verdi.Merve Kayacan ayrıca 2011-2014 yılları arasında Türk Halk Müziği Sanatçısı Zara’nın vokalistliğini yaptı.

Kasım 2014 de  TRT Türk de başladığı  “Sevdalı Türküler” isimli programı halen hazırlayıp sunmaktadır. “Sevdanın Türküsü” isimli ilk albüm çalışmasını Haziran 2015 de yayınlayan Kayacan, halk konserleri  ve TV programlarıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

2015 yılında Trt kurumunun açtığı yetişmiş kadrolu sanatçı sınavını kazanmış ardından Trt İstanbul Radyosu’na ataması gerçekleşmiştir

 

 

Sinop’lu sanatçı Merve Kayacan’ın ‘Masal’ adlını verdiği yeni şarkısı…
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!