Sinop’ta ’15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü’ Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’ta,”15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Sinop Üniversitesi, 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti ve Anadolu Ajansı iş birliğiyle fotoğraf sergisi açıldı.

Kültür Merkezi’nde açılan sergide, AA muhabirlerinin FETÖ’nün hain darbe girişiminde bulunduğu gün ve sonrasında çektiği fotoğrafların yanı sıra kentte görev yapan yerel medya temsilcilerince çekilen bazı fotoğraflar yer aldı.

Vali Erol Karaömeroğlu, serginin açılışında yaptığı konuşmada, ülke tarihinin en acımasız, hain ve alçak darbe girişiminin 15 Temmuz 2016 gecesi yaşandığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti, hükümetin dik duruşu ve milletin cesareti ve kahramanlığıyla darbe girişiminin hüsrana uğratıldığını ifade eden Karaömeroğlu, şöyle konuştu:

“Dünyanın en güzel milletine sahibiz. Bugün de millet sayesinde Türkiye Cumhuriyeti ayaktadır ve sonsuza dek öyle kalacaktır. Dünyada hiçbir millet yoktur ki vatanın her karış toprağını şehitlerine yatak, al kanını da gönderine bayrak yapsın. Bu yüce Türk milletinin onurudur gururudur. Tarihi boyunca, kanıyla, canıyla, yüksek cesareti ve kahramanlıklarıyla, içeride ve dışarıda hiçbir düşmana fırsat vermeyen aziz milletimiz, bu hain darbe girişimine de aynı cesaret ve kahramanlıkla geçit vermemiştir. Bu vesileyle başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Gazilerimize ise aileleri ile birlikte sağlık sıhhat ve uzun ömürler diliyorum.”

Vali Karaömeroğlu’nun konuşmasının ardından sergi vatandaşların ilgisine sunuldu.

Vali Erol Karaömeroğlu’nun yanı sıra, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz, Ağır Ceza Reisi ve Adalet Komisyonu Başkanı Faruk Kıl, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcıları Abdullah Şahin ve Murat Girgin, İl Emniyet Müdürü Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Hakan Başakcı, Fakülte Dekanları, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, Kurum Müdürleri, 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, Anadolu Ajansı Sinop Bürosu Temsilcisi Gökhan Gücüklüoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sinop’ta ’15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü’ Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!