Sinop’ta Kimler Milletvekili Olmamalı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evet…

Biliyorsunuz, milletvekili olarak seçilerek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Türk Halkı’nı temsilen yasa yapma yetkisine sahip olabilmenin belirli koşulları var.

Bu koşullar Anayasa’nın 76. Maddesi ve 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu ile düzenlenmiş durumda.

Peki, sizce bu şartlar milletvekili seçilmek için yeterli midir?

Milleti her alanda temsil etme, onun hakkını koruyup kollama, ülkeyi yönetme, krizlerle baş etme, halkı refaha ulaştırma, ekonomiyi rahatlatma, dünya ile yarışma gibi önemli konularda söz konusu şartlar kafi gelecek midir?

Bence asla kafi gelmez.

Bu şartlar kesinlikle yeterli değildir.

Eğer birileri milletinin vekili olacaksa, halkın içinden çok daha üst değerler ve yeteneklerle donatılmış olmaları gerekir ki, TBMM’de toplumu dürüstlüğü,liyakati ve üst bilgisiyle temsil edebilsin.

Milletvekili adayları öncelikle nitelikli olması gerekiyor.

Halkın öznesi niteliğini taşıyan sivil toplum kuruluşlarının görüşleri,parti teşkilarının ve kamuoyunun düşünceleri dikkate alınması lazım.(manipülasyon ve ayak oyunları olmadan)

Kimler milletvekili olmamalı…

Halkın ve yaşadığı şehrin sorunlarını bilmeyen kişiler, milletvekili olmamalılar.

Parayı görünce her şeye boyun eğecek kadar bağrı yufkalardan ve parayı çok sevenler veya parasıyla hava atan reklam yapan şovcular, yalancılar,aile hayatı düzgün olmayanlar, kibir abideleri ve birlik beraberliği sağlayamayanlar milletvekili olmamalı.

Bana göre liyakat, bilgi, yetenek, saygınlık, dürüstlük,kişilik ve sosyal durum itibar edilmesi gereken en önemli maddelerdir.

Sinop’ta umarım önümüzdeki seçimlerde yukarıdaki önerilerden hiç olmazsa bazıları değerlendirilir de,vatandaşlarımızın talepleri boşa gitmez.

 

Vesselam…

Sinop’ta Kimler Milletvekili Olmamalı?
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!