Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen törene; Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kamil Demirci ve Prof. Dr. Hülya Turan, Fakülte Dekanları, biniş giyme heyecanı yaşayan ve belgelerini alan Öğretim Üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan programın açış ve selamlama konuşmasını yapan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, unvanı yükseltilen tüm öğretim üyelerimizi tebrik ederek, “Üniversitemize yeni intisap eden hocalarımıza hoş geldiniz diyor, bir üst unvana yükselen hocalarımızı ve bugün biniş giyecek olan, doktor öğretim üyelerimizi, doçentlerimizi ve profesörlerimizi tebrik ediyor kendilerine sağlık ve afiyetler diliyorum. Son bir yıl içerisinde 12 Profesör, 27 Doçent ve 80 Dr. Öğretim üyesi olmak üzere 119 öğretim üyesi atanmıştır.  Ayrıca 11 öğretim görevlisi, 6 araştırma görevlisi atanmış. Tüm bunların yanında 60’a yakın kadroyu da kullanmak için YÖK’ten izin bekliyoruz” dedi.

detail-photo-fancybox-0

Konuşmaların ardından program Sinop Üniversitesinin tanıtım filminin gösterimi ile devam etti.

Törende Rektör Dalgın, profesörlük unvanı alan akademisyenlere, “Profesörlük Belgesi” takdiminde bulunurken, Üniversitede gerçekleştirdikleri akademik faaliyetler sonucunda alanlarında yükselme kaydeden öğretim üyelerine Rektörümüz, Rektör Yardımcıları ve Dekanlar tarafından binişleri giydirildi.

Ayrıca Üniversitede görev yapan Prof. Dr. Zarife Sibel Şahin ve Prof. Dr. Onur Şahin çifti, profesörlük unvanı almanın mutluluğunu birlikte yaşadı. Sinop Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Biniş Giyme Töreni, düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

detail-photo-fancybox-2detail-photo-fancybox-3detail-photo-fancybox-4detail-photo-fancybox-5detail-photo-fancybox-6detail-photo-fancybox-7