Sinop’ ta Ramazan ayında gıda denetimleri devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Müdürü Fatih ÖNLEM başkanlığındaki ekipler, Ramazan Ayı’nın başlamasıyla birlikte tüketicilerin sağlıklı gıdaya erişimlerini sağlamak amacıyla rutin gıda denetimlerine ek olarak denetimler gerçekleştirdi. Ekmek, pide, unlu mamuller, tatlı, et ve süt ürünleri üreten imalathaneler ve diğer gıda işletmeleri, gıda güvenilirliği açısından denetlendi.

İl Müdürü Fatih ÖNLEM, Sinop halkının sağlığının öncelikli olduğunu belirterek, “Gıda üreten ve satan işletmeler, ekiplerimiz tarafından sık sık denetleniyor. Amacımız, vatandaşlarımızın sağlığını olumsuz etkileyecek her işletmenin denetim altına alınması. Gıda üretimi yapan işletmelerde, özellikle temizlik ve hijyen konuları, gıda ürünü satan işletmelerde ise tarihi geçmiş ve bozuk ürünler sık sık denetleniyor. Denetimlerimizin amacı, vatandaşların sağlıklı, güvenli ve tüketici haklarına uygun hizmet almalarını sağlamaktır. Tespit edilen olumsuzluklar konusunda işletmeler uyarıldı ve denetimlerimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

Sinop’ ta Ramazan ayında gıda denetimleri devam ediyor
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!