Sokak hayvanlarına umut oldular

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinop’ta hafta sonu kısıtlaması sırasında sahipsiz sokak köpekleri unutulmadı.

Sinop'ta sokak hayvanlarına umut oldular

Dernek üyesi Derya Ertekin, yaptığı açıklamada, kısıtlamada, aç kalan sokak hayvanlarına destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Düzenli olarak her hafta yaptığımız sokak hayvanlarını besleme faaliyetlerimizi özellikle bu salgın döneminde daha da yoğunlaşarak sürdürüyoruz.” diyen Ertekin, şunları kaydetti:

“İnsanlar, yasak nedeniyle hafta sonları sokağa çıkamıyor. Dolayısıyla hayvanlar da aç kalıyor. Biz de dernek üyeleri olarak, Valilikten aldığımız özel bir izinle 28 kişiden oluşan ‘Sokak Hayvanlarını Besleme Grubu’nu oluşturduk. Şimdi bu özel izin kapsamında sokak hayvanlarını sadece kent merkezinde değil, kırsal kesimde, köylerde ve sanayi sitesi gibi yerlere giderek onları besliyor ve onlarla ilgileniyoruz.  Ayrıca havaların soğuması ile birlikte hasta olan, yaralanan hayvanlarla ilgilenerek, onları kliniklere getirip bakım ve tedavilerini yaptırıyoruz.  Bu kapsamda hayvansever vatandaşlarımızdan aç kalan sokak hayvanlarını beslemede kendilerinden destek bekliyoruz. Onları kendi kaderlerine bırakmamalıyız.”

Vitrinhaber
Sokak hayvanlarına umut oldular
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!