Türk gençliğinin yeni dijital eğitim platformu “Bilgi Ocakta” yayında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkü Ocaklarının yeni dijital eğitim platformu “Bilgi Ocakta” yayın hayatına başladı.

Türk gençliğinin yeni dijital eğitim platformu “Bilgi Ocakta” yayında

 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından hazırlanan Bilgi Ocakta, dijital eğitim platformu vatandaşların kullanımına açıldı.

Öğretirken eğlendiren, eğlendirirken düşündüren, kişisel ve akademik gelişime katkıda bulunmayı hedefleyen “Bilgi Ocakta” sitesi bilgi yarışmasından, test çözümlerine, sıra dışı bilgilerden, tarihte bugün neler olduğuna dair her türlü bilgiyi içerisinde barındırıyor.
Ülkü Ocaklarının yeni dijital eğitim platformu olan “Bilgi Ocakta” sitesinin kısa zaman içerisinde tüm Türk Gençliği’nin beğenisini kazandığını belirten Sinop Ülkü Ocakları Başkanı Çağdaş Türkmen, tüm Sinopluları, her yaştan bireyin faydalanabileceği dijital eğitim platformunu ziyaret etmeye davet etti.

Türkmen; “Bilgi Ocakta, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan; başta Türk gençliği olmak üzere milletimizin tüm fertlerinin kullanımına tamamen ücretsiz olarak sunulmuş bir eğitim programıdır. Bilgi Ocakta; öğretirken eğlendiren, eğlendirirken düşündüren, düşündürdükçe geliştiren içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedefler” dedi.

BİLGİ OCAKTA OKUL ÇAĞINDAKİ GENÇLERİMİZİN DERSLERİNE YARDIMCI OLUYOR

Bilgi Ocakta eğitim platformunda okul çağındaki gençlerin eğitimlerine yardımcı olduğunu belirten Sinop Ülkü Ocakları Başkanı Çağdaş Türkmen, öğrencilerin aradığı her türlü bilginin kaynağının bu platformda yer aldığını ifade etti.

Türkmen; “Okul çağındaki gençlerimizin derslerine yardımcı, her yaştan bireylerin aradığını bulabileceği, bilgi yarışmasından, test çözümlerine, sıra dışı bilgilerden, tarihte bugün neler olduğuna dair her türlü bilginin kaynağı bilgi ocakta da mevcuttur.

Çevrimiçi Eğitim Modülünde liseye hazırlık, üniversiteye hazırlık, KPSS, ALES testleri yer almaktadır.

İlerleyen süreçlerde bunlara TUS ve YÖK-DİL gibi ÖSYM’nin yaptığı diğer dersler de ekleneceği ifade edilmektedir.
Ayrıca bilgi ocakta da her gün düzenlenen bilgi yarışmaları mevcuttur. Genel kültür, tarih, coğrafya, kültür sanat, müzik, spor, edebiyat, sinema, dergiler kategorileri yer almaktadır.
Bu kategoriler içerisinde bulunan binlerce soruyla hazırlanan bilgi yarışması Türk gençliğinin genel kültürünün arttırılması; bilgi dağarcığının geliştirilmesi, ilgi alanlarının tespiti ve bu alanlarda belli düzeyde yeterliliğe ulaşılması hedeflenmektedir. Soru içerikleri; Türk gençliğinin milli benlik bilinci ve manevi değerleri yönünden gelişmesine katkıda bulunacak nitelikte hazırlanmıştır. Günlük, haftalık ve aylık periyotlarda hazırlanan puan tabloları ile kullanıcılar arasında rekabet ortamı sağlanması; bu sayede ilerleme kaydedilmesi hedeflenmektedir” diye konuştu.

BİLGİ OCAKTA İLE ÇOCUKLARIMIZ BOŞ VAKİTLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRECEK

Bilgi ocakta eğitim platformunda eğitim kaynaklarının yanı sıra çeşitli oyunlarla çocukların pedagojik gelişimlerine de katkı sunulduğunun altını çizen Sinop Ülkü Ocakları Başkanı Çağdaş Türkmen, dijital eğitim platformu bilgi ocakta ile çocukların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendireceklerini söyledi.

Türkmen; “Bilgi Ocakta dijital eğitim platformunda çocuklarımız için hazırladığımız eğlendirirken eğiten oyunlar, çocuklarımızın pedagojik gelişimlerine katkıda bulunacaktır. Dört işlem becerisinin geliştirilmesini hedefleyen matematik etkinlikleri, çocuklar için boyama, ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu Covid-19 Salgını ve salgından korunma yolları ile ilgili bilgileri eğlendirirken öğreten “Süper Zekâ” oyunu ile çocuklarımız, boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirecektir.

Sıra dışı bilgiler kategorisinde ise farklı ve özgün konularda hazırlanan, şaşırtırken öğreten, kullanıcıda merak duygusunu uyandıran kısa bilgiler ile Türk Gençliğinin genel kültürünün gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

Tarihte bugün kategorisinde kullanıcıların tarihte, o gün gerçekleşmiş önemli ve ilginç olayları, yapılan buluşları ve “tarihte ilk olma” özelliği taşıyan önemli gelişmeler hakkında bilgi edinebilecekleri kısa içerikler yer almaktadır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dergisi’nin farklı sayılarına ait yayın içerikleri de Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından farklı tarihlerde ve özgün konularda düzenlenmiş seminerlerimizin notları da tüm milletimizin hizmetine ve bilgisine sunulmak üzere Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır.
Birçok alanda öncü olduğu gibi eğitimde de öncü olan Ülkü Ocaklarının projelerini takipte kalın ve her hafta düzenlenen ödüllü yarışmalarımızda rekabete ortak olun” dedi.

Türk gençliğinin yeni dijital eğitim platformu “Bilgi Ocakta” yayında
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!