Türkiye’nin ilk deniz seyir füzesi “Atmaca” Sinop’ta hedefini başarıyla vurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin ilk deniz füzesi olma özelliği taşıyan Atmaca füzesinin deneme atışları Sinop’ta test edilmeye devam ediyor.

 

Cumhurbaşkanlığı  Başkanı ‘nin ilk deniz seyir füzesi ““nın 200 kilometrenin üzerindeki hedefi başarıyla vurduğunu bildirdi.

 

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, “Atmaca seyir füzemiz envantere girmeye hazırlanıyor” dedi.

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabı üzerinden ‘İstiklal ve İstikbalimiz için’ hastagiyle bir paylaşımda bulunarak Atmaca seyir füzesinde gelinen son noktayı aktardı.

 

 

Demir paylaşımında, “Atmacamız bu sefer uzun uçtu. 200+ kilometre mesafedeki hedefi başarıyla vurarak fonksiyonlarını mükemmel şekilde yerine getiren Atmaca seyir füzemiz envantere girmeye hazırlanıyor” ifadelerine yer verdi.

 

 

Atmaca projesi, Deniz Kuvvetlerinin, MİLGEM platformlarında konuşlandırılacak gemiden gemiye seyir füzesi ihtiyacına yönelik olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatıldı. Proje Roketsan’ın ana yükleniciliğinde sürdürülüyor.

 

 

Atmaca seyir füzeleri Roketsan tarafından, atış kontrol sistemleri ve diğer ekipmanlar ise Aselsan tarafından yerli imkânlarla geliştirildi. Atmaca, Türkiye’nin ilk deniz füzesi olma özelliğini de taşıyor.

Türkiye’nin ilk deniz seyir füzesi “Atmaca” Sinop’ta hedefini başarıyla vurdu
Giriş Yap

Boyabat Manşet - Halkın İradesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!